Dark ambient,Drone,Atmospheric ambient, space/cosmic ambient

Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.444
Поени од реакции
10.377
Moby izvadi ludilo od svojot dzeb kolku e jako sranjevo u picku mater
slusajte si cetiri saati brkotnici

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
16.958
Поени од реакции
15.425
Не се поклопува баш со насловот, али е too good да се пропушти.

 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.154
Поени од реакции
13.182
..чку мајчину...отворете прозори и чакри...


 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.785
Поени од реакции
3.013
Претходната година се навлеков на амбиентално техно, Бев на soulseek неколку дена да вадам музика од Marko Furstenberg. Јузерот од кој што даунлодираше ми се вклучи на чат и ми понуди фолдер со 900+ tacks, се согласив и даунлодирав, музиката уште ја слушам магична е. Araceae ми се фаворит, после иде Mon0, Atabey...и др.
Еве една од по омилени...
https://soundcloud.com/faint-faint-music/araceae-primeval-forest
 
На врв Bottom