D-SLR опрема (купи/продај)

Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Сигма објективот е продаден, така да може да се избрише тој оглас, како и тие погоре кадешто се продава Сони А100 со објективи.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Продавам Nikon D80 со bateryPack со 2 батерии со 2 полначи, 1 година стар, со гаранција до 05.02.2009 малку користен, добро сочуван..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Па дај пиши цена, да не се бркаме по ПП :).
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Само тело. Инаку го продавам зашто од дубаи ми носат Д300. Инаку како нов е апаратот
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Да ама тука ти идат и 2 батерии од по 4.299, 2 полначи и baterypack
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
колку има окинувања апаратот, по она што го нудиш (плус екстра батерија плус екстра полнач плус батериски додаток (грип) изгледа е користен за масовно и долго сликање. таква опрема обично имаат сликари кои окинуваат и до 1000 фотки во еден ден и на кој им е мал капацитет на една батерија.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Тоа е земено поради турнеа што правевме низ македонија во (скејтбординг) за да не мораш да пуниш секој ден.. не е заради 1000 слики на ден да вадиш...
 
S

Sweet666

Гостин
300 евра максимум за телото на тој Никон :D Веќе на ново е ефтин.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
многу бараш

во пикселплус (кој е скапџија) телото е 505 евра ... нов... со гаранција... во најлонче
Најди го поевтин на ново кај нас ако можеш. :nesvest:
Да ама тука ти идат и 2 батерии од по 4.299, 2 полначи и baterypack
Тоа што батериите на ново коштаат 4299 денари ништо не значи, а и една сигурно дошла заедно со телото. Да ги продаваш само нив нема ни 1000денари од батерија да извадиш. Е сега грипот ако е оригинал никон, тој ја дига цената за едно плус 100 евра максимум.
колку има окинувања апаратот, по она што го нудиш (плус екстра батерија плус екстра полнач плус батериски додаток (грип) изгледа е користен за масовно и долго сликање. таква опрема обично имаат сликари кои окинуваат и до 1000 фотки во еден ден и на кој им е мал капацитет на една батерија.
Повеќе се купува грип за полесно сликање вертикално, отколку за сликање на повеќе слики, ако е за тоа може само батерии да се докупат, а немора и грип.

300 евра максимум за телото на тој Никон :D Веќе на ново е ефтин.
Само тело, да тоа и е реална цена бидејки се продава Никон д200 со 18-135 објектив и околу 7000 окинувања веќе неколку месеци и неможе да се продаде.:nesum:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Најди го поевтин на ново кај нас ако можеш.
Јас од дома си порачав и си добив НОВ во кутија и најлон за 924 УС долари (доларот беше 43,8 кога го платив) Канон 450Д со 18-55 ИС објектив + 4 ГБ картица + Трипод + Торбица + Макро + Широкоаголен + Телефото додатоци за објектив + мини Трипод + читач на мемориска за ПЦ (и стандардни батерија и полнач). А во евра то је 661 Еуро а во Генел (преставник на Канон за Македонија) денес тој апарат е 725 еврасамо со 2ГБ картица и без сите други додатоци кои коштаат НАЈМАЛКУ уште 70-100 евра) . Така да , можеш и овде да си купиш без проблем поефтино (во цената беше влезено и поштарина и осигурање.

Велиш плус дека некој зема грип да полесно слика вертикално ?!? па колку тоа треба да слика вертикално за да инвестира 80 евра за грип ? јас пошто си сликам за своја душа никогаш не би ми текнало да земам грип за вертикално сликање, а на пример да сликам секој ден по стотина слики од кој ете по 20-30 вертикално и то ден за ден недела за недела месец за месец... можда би ми притребал грип само за сликање вертикално..... а не за масобно сликање, што пак излегува едно те исто... масовни окинувања.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Прво со здравје да си го користиш апаратот, добар избор си направил.
Кога кажав поевтино мислев на директно од продавница кај нас да земеш, а не да нарачуваш од интернет.
Дали има гаранција апаратот што си го земал која што важи кај нас, и дали ти наплатија и царина и данок за истиот?

Што се однесува до грипот многу полесно е вертикално да се слика со него, отколку да ги кривиш рацете, и ако го имаш почесто и ке ти текнува да сликаш вертикално, а воедно и подобро лежи во рака апаратот со истиот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Има интернационална гаранција, а пошто Генел е званичен преставник на Канон би требало да важи (а странците се малку осетливи на тоа да некој нивен престваник одбие да сервисира нивна роба покриена со интернационална гаранција) па дури и имам мислам едно или две бесплатни чистења на сензор и калибрација на апаратот али да не чуе злото, не би сакал ни да се уверувам дали гаранцијата важи овде. Царина нема данок нема, барем мене ништо не ми наплатија освен 180 денари уплатив во пошта на уплатница која ми ја дадоја во царина. Мислам дека на веб страницата на Македонски царини има во тарифникот дека за дигитални апарати царина е 0.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom