CS:GO Кајгана микс?

Ф

Флеш

Гостин
Одлично,во секој случај сметај ако се покаже простор да се вклучам :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
^ 100% ќе има место, нема шанси секад да сме сите во можност да играме :) Само адни ме на steam, ficiani2010.

Значи вака, имаме 10 играчи, сега ќе ве тагнам за последен пат и ќе се распределиме во тимови. Ќе гледам да е што поизбалансирано. Значи, идеме, тимови:

Кајгана CS | Team 1
@Ficiani | Master Guardian II
@Ryan Giggs | Без ранк
@Франкоо | Gold Nova 1 / SEM
@Атомската мравка | Silver 1
@HoT IcE | Gold Nova 1

Kajgana CS | Team 2
@Шеј Лонг | Master Guardian Elite
@OMGWTFBBQ | Master Guardian I
@Angel05101996 | Gold Nova 2
@Angello | Gold Nova 2
@Мезнаеш | Silver 3

-------------------------------
Резерви: (малце глупо звучи, но не е фер да играат пред оние кои се пријавиле пред нив, сега за сега се):
@Vori
-------------------------------

@Франкоо ќе го заменува ice_cube бидејки не е достапен за играње моментално. Мислам дека тимовите се океј распределени. Ако има некоја забелешка, кажувајте.

Што се однесува до мапите, по мене би требало да се играат Dust 2 и Nuke (Mode-от ќе биде класичен competitive - кој прв до 16 рунди - за да биде уште по напнато). Доколку имате некоја забелешка за мапите, исто кажувајте. Може да се вметнат и/или Inferno, Train...Али според мене, dust 2 и nuke е сосема океј.

Што се однесува до времето, мислам дека ова е најтешкиот дел. Ќе треба успешно да се собереме еднаш, и тоа време да ни биде како default време еднаш/двапати неделно да се собираме токму тогаш и да го изиграме миксот.
Еве за почеток, дали одговара првиот микс да се изигра во ЧЕТВРТОК, 18.09.2014 во 23:00 часот? Доколку времето не е океј, или на некого не му одговара, нека пише, па ќе гледаме некако да одлучиме кога сите ќе бидат слободни. Во иднина се надевам ќе стане рутина да играме по 1-2 мапи, еднаш/двапати неделно...

Една работа не напоменав, го немаме тестирано серверот со 10 души (прееска пробавме тројца и пинговите беа по 20, мојот 5). Но, 99% сум сигурен дека нема да има никакви проблеми од аспект на лаг/латенции.

Доколку при миксот се покаже дека тимовите не се избалансирани, односно едните го јадат на велико, малце ќе ги смениме тимовите. :D

Исто да напоменам дека IP-то на серверот ќе се менува цело време и поради безбедносни причини и поради тоа што имам динамична IP адреса од T-Home.

Поздрав и happy gaming. :D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Мене од 22:00 повеќе би ми одговарало, иако може исклучок да направам и од 23:00 да се ставам, ама да се договориме накај 22:45 веќе да се ставиме со warm-up она ова и да почне натпреварот од 23:00 без одложувања.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Decki momentalno zaeban mi e kompjuterot i ne sum vo moznost da igram. Cim go sredam ke bidete izvesteni...
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
Не разбирам немаш стим а ја имаш кантер Г.О????? Тоа е невозможно мора да имаш стим за да ја купиш играта :confused:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
ај да се собираме полека за 10-15 минути да се попукаме загревање нели :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom