CS:GO Кајгана микс?

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Дечки, има ли некој тука што е заинтересиран за играње на 5 vs 5 кајгана микс на Counter Strike: Global Offensive?
Мислам дека би било многу добра идеја, сите со микрофончиња и да играме едни против други. Доколу пишат доста души, еве јас ќе се нафатам да организирам, ќе најдеме време, ќе направиме тимови (ќе гледаме да се избалансирани во ранкот) и ќе дигнеме еден dedicated server (ќе се потрудиме :)).

Ајде да видиме дали ќе има барем 10-15 души. Поздрав.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.235
Поени од реакции
304
Не знам дал је могуче за dedicated server, ја сум за у секој случај :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ајде пикните ме и мене, ќе играм кога можам зошто да не :)
Gold Nova 1 сум, али не е дека сум нуб знам да пукам до некаде. :D
add: ticklahmk
 
А

Атомската мравка

Гостин
1.png

Ја купив и јас на стим така да ќе ви се придружам да поиграме, после пауза од 5-6 години откако прекинав со игри (cs) :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.727
Поени од реакции
14.159
Сега за сега:
@Ficiani
@ice_cube
@Шеј Лонг
@Angel05101996
@Angello

Што викате да направиме група на Steam, а?
Има група на стим, како кајгана така и cs'go ... btw додај ме мене во активностите за пуцање :)
http://steamcommunity.com/groups/csgomkd
http://steamcommunity.com/groups/kajgana
мој линк http://steamcommunity.com/id/xpandermk/
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Има група на стим, како кајгана така и cs'go ... btw додај ме мене во активностите за пуцање :)
http://steamcommunity.com/groups/csgomkd
http://steamcommunity.com/groups/kajgana
мој линк http://steamcommunity.com/id/xpandermk/
Сеа ќе те додадам. Не знаев дека има, али еве нека седи оваа новава за поактивни играчи и од таму ќе се договараме за миксови.

Сега за сега:
@Ficiani
@ice_cube
@Шеј Лонг
@Angel05101996
@Angello
@Атомската мравка
@HoT IcE
@Ryan Giggs
 
Последно уредено:
На врв Bottom