CS 1.6 сервери

  • Креатор на темата Elipsis
  • Време на започнување

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
95.86.15.238:27031 Tabu WarCraft

95.86.15.238:27030 Tabu Gaming
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
За сите љубители на Counter Strike 1.6, ова е серверот:
Special forces: 213.135.171.162:27015

На секој крај од месецот тие што се наоѓаат на 1, 2 и 3 место добиваат админ, а тој што се наоѓа на 1 место добива и имунитет.
Уживајте во играта ...
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
http://extremearena.macedoniagamehost.com.mk
[eXtreme Arena] Dust2/Inferno 88.213.207.108:11111


[eXtreme Arena] Hide N Seek 88.213.207.108:11112


[eXtreme Arena] Kreedz/Bhop 88.213.207.108:11113


[eXtreme Arena] DeathRun 88.213.207.108:11114
http://extremearena.macedoniagamehost.com.mk
[eXtreme Arena] Dust2/Inferno 88.213.207.108:11111


[eXtreme Arena] Hide N Seek 88.213.207.108:11112


[eXtreme Arena] Kreedz/Bhop 88.213.207.108:11113


[eXtreme Arena] DeathRun 88.213.207.108:11114
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.814
Поени од реакции
11.143
Босански сервер.
CV-47 | Public:193.104.68.27:27025

Се играат добри мапи, има нон стоп админ уклучен.
 
H

HoT IcE

Гостин

Одличен сервер, кога имам слободно време пукам, има многу добри играчи, ретко некој читер да се појави, и секогаш има по 2ца, 3ца админи.
Има дечки од цел Балкан, и серверот дефинитивно со КГБ Алфа се најдобри на Балканот, и одличен хост има, воопшто не лагира.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.184
Поени од реакции
2.074
Да не има активен клан ВО МОМЕНТОВ што му се игра ми требаат противници ? :D
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.766
Поени од реакции
588
нов сервер..195.189.80.250:27022
 
На врв Bottom