CS 1.6 сервери

  • Креатор на темата Elipsis
  • Време на започнување
Член од
13 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Jas imam eden nov server Makedonski e iako e prikazan kako srpski.IP adresata e 178.63.73.14:27068 (Underworld public gaming) momentalno nema mn igraci se molat sto poveke igraci da vleguvaat i bidejki e nov server admin se dobiva so doneseni 6 redovni igraci ili so dadeni 150 denari.Igracite da se donesat koa ke bidat ukl head adminite Faktor ;] i sni[p]er i odma dobivate admin!!

--- надополнето ---

178.63.73.14:27068 (Underworld public gaming) serverov e nov i potrebni se sto poveke igraci so doneseni 6 redovni igraci ili dadeni 150 denari se dobiva admin.Igracite da se donesat koga ke bidat ukl head adminite Faktor ;] ili sni[p]er i odma dobivate admin!!!
 

i5.

Форум Џедај
Член од
12 април 2010
Мислења
201
Поени од реакции
90
HQ Arena by hqarena.info : 91.148.116.174:27049
HQ DeathRun by hqarena.info : 178.63.2.6:27089
HQ ClanWar 1 by hqarena.info : 46.4.61.92:27071

www.hqarena.info
 
Член од
20 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Predlog za dobri deathrun serveri osven Mafia,Oscar i tn :D:D
 
Член од
24 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Пробајте со 178.63.10.215:27121
Скорпион Гејминг ;)
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Еве ви два добри сервери!! :)
Play 4 Fun:

178.63.23.72:27135 - PUBLIC
178.63.23.72:27116 - CW

Нема читери, нови се, ии на добар сервер се, така да имате 24/7 играње :)
Немаат многу играчи, така да можете слободно да почнете да играте, и да кажувате што треба да се среди, со цел да бидат подобри :P
 
H

-HRO

Гостин
Еве ви еден многу профи сервер:

Yugoslavia Gaming: 193.104.68.27:28017 :)
 

RDG

Член од
12 декември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
odejte si na www.gather.rs registrirajte se i mskajte mixove den i nok samo treba P48 i v42 patch
 
H

-HRO

Гостин
K-Net Servers by K-Net Hosting!!!

Македонски сервери со одличен хостинг, и со пинг од 0 до 20ms.
Лагот станува минато.
Посетете не , и уживајте во играта на К-нет серверите. Редовноста на серверот ќе биде наградена.

K-Net Public 1 : 80.77.157.22:27015
K-Net Only Dust 2 : 80.77.157.22:27016
K-Net Deathmatch : 80.77.157.22:26015
K-Net ClanWar 1 : 80.77.157.22:25015
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
абе ајде про гејмери испукајте некој куршум на : cs.kabelnet.net.mk ;)
 
На врв Bottom