Counter Strike - Quarantine

Дали ке присуствувате на собирот на цс играчите?


  • Вкупно гласачи
    31

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Благодарение на филипче, ифтарци, мифтарци и остала багра, а највеќе благодарение на газдарицата @Agda Beata, серверот во едно време беш полн како никогаш до сега.

29.png
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
да напишеме предлози тука за некои мапо познати што не ги играме поинтересно ќе ни е ќи ни здосадат едно истите да се разбие монотонија?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Инаку убацувањето да биде како што беше убацена dust2002, one at a time затоа што големи промени одеднаш нема голема ефикасност. Исто така најдобро ако уфрламе на пример нова мапа оваа недела таа да се игра меѓу првите, затоа што ако се уфрли после два саати играње многу веројатно е дека ќе ливнат повеќето. Ми се допадна вчера Train што се играше меѓу првите, може да се продолжи тоа. На почетокот се пушташе понекогаш dust4ever и таа беше лесна мапа брзо се учеше мене ми се допадна, ете ако сакате може да се стави на репертоар.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Ги имаме играно цлан милл
де_милитиа
и дуст4евер.

Дајте други предлози?

(Само немојте пиранеси, бегаат сите од мапава).
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.237
Поени од реакции
1.886
Прво да ве замолам да ја смените aztec co de_aztec_0 пошто од кишава почна депресија да ме фаќа, оваа другава е иста само со сонце.
Пиранеси е одлична мапа.
Други добри се de_russka, de_chateau,
de_dust4ever.
На српскиве сервери многу се играат de_hell, de_scud, de_torn, de_sunny. И не знам зошто не се игра tuscan, og мапа е. Исто и mirage може да се игра.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
clan mill е профи мапа, dust4ever, и евентуално cbble може да улетаат у пулот. и таман ќе е
 
M

Macedon1um

Гостин
cbble е едноставна брзо се учи
Сто пати им пишувам за мапава да ја пуштат и никако, едно време ја игравме и скоро никој не се бунеше лесна е и интересна

Овие 8 големи мапи се повеќе од доволно кога има народ
dust2
nuke
inferno
dust 2002
aztec
dust обична
train
cbble
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Ајде една убава, целосна листа на мапи со која ќе се согласат повеќето и да нема бунење кога ќе се пуштаат. И мене многупати не ми се свиѓала некоја мапа, па сум ќутела и сум играла. Патем, ќе гледам вечер да ве дружам пак, зависи во каква состојба ќе се вратам од работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom