Copa America Centenario 2016 - USA

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде прогласен за најдобар играч на турнирот:


  • Вкупно гласачи
    43
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сеа Тата Банега ќе го повлече од игра и ќе влезе ваљда Аугусто. Маскерано штопер, Мори лев бек. Најлошиот потег што може да го повлече ќе биде овој.

Најлогично би било Игуаин да излезе а да влезе бек, не знам кој е другиот лев бек што е у состав.

едит: Нема друг лев бек, едино Ронкаља да влезе ама тој нема памет и одма ќе добие црвен. Значи Фунес Мори лев бек ќе си игра, Хефе штопер.

Џонтра Луксембурго.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Џонтра, има разлика од намерно застануваље (подместување) до тоа кога играчот си седи неколку секунде у исто место.
Значи еве кажи ми што требаше да напрае Дијаз? Да исчезне?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.851
Поени од реакции
5.990
Ај сеа и ова ли има у фудбал, СТОЕЊЕ ОД СТРАВ.
Судија не ме казнувај се исплашив и затоа нагло застанав за Меси да не може да прошиба покрај мене и да ми се забие у грб.
Фаул е, значи му застана, што кур има да застанува.

Па ова ти е исто и у сообраќај, тебе некој нагло коа ќе ти закочи и ако му се забиеш од позади, не си ти крив, тој е крив, кај кур на мајка му кочи нагло. :D
Џонтра друже слабо сообраќајниве правила, ти си крив ако се учукаш во него од позади, не држиш растојание. :D Иначе фаул беше, ама за втор жолт мало морген.
Како што е тргнат сеоскиов Колина со црвениве за двете екипи, има службена да биде на крај за УСА, јер масони, завери, рептили.. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.044
Поени од реакции
36.446
А овој педерот Папица мартино све дебело да му ебам , АГУЕРО ВО ФИНАЛЕ НА КЛУПА. Овој педер не кошташе титула во 2014 кога ја изгуби во директен дуел со Атлетико последното коло на сред Камп Ноу.. Какви ботови бе успеваат у фудбалот и зимаат милиони , ти ебам среќата глупава.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.658
Игуаин се враќа во нормала :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Iguain od majkati sestrata da tibam kolku trofei treba da prokockash za Arg se v usta.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џонтра, има разлика од намерно застануваље (подместување) до тоа кога играчот си седи неколку секунде у исто место.
Значи еве кажи ми што требаше да напрае Дијаз? Да исчезне?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Колку бе чекал у место? Автобус ли чекал. Чекал вика, да бе дремеше он, цигара пушеше и Меси му се заби у грб.
Што требаше Дијаз да напраи? Да продужи да трча.
Џонтра друже слабо сообраќајниве правила, ти си крив ако се учукаш во него од позади, не држиш растојание. :D Иначе фаул беше, ама за втор жолт мало морген.
Како што е тргнат сеоскиов Колина со црвениве за двете екипи, има службена да биде на крај за УСА, јер масони, завери, рептили.. :D
Да, ама тој коњот пред тебе ако закочи нагло он е крив. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.658
Аргентина досега со топката не се состави o_O
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овој Ди Марија го извади, мајка ти ли ќе влече контра напади сеа ти ебам Тата Марино.
Вади го Игуаин, не постои.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.658
Овој Ди Марија го извади, мајка ти ли ќе влече контра напади сеа ти ебам Тата Марино.
Вади го Игуаин, не постои.
Ко некое прасенце е напраен скоро неподвижен. Си се врати во нормала селанецот никаков, да му ебам сенката глупа. Овај Тата шо чека, Тевез е повикан така?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Па ова ти е исто и у сообраќај, тебе некој нагло коа ќе ти закочи и ако му се забиеш од позади, не си ти крив, тој е крив, кај кур на мајка му кочи нагло. :D
Крив е секогаш тој позади. Без разлика што има идиоти што кочат за глупости, фактички тој што удара од позади не држи дистанца.

Мене ми се деси една „интересна“ случка у Охрид пред некоја година. Се враќам накај градот од Градиште и тука некаде на тоа булеварот што е поделен со зеленило измеѓу кај Парк, еден деген со тетовски таблици се уклучува, а ја претицував еден. Го гледам дека ќе го удрам отпозади пошто се уклучи у брзата лента, ја поминав на спората, али идиотот прекрши уште едно правило и он помина на спората лента веднаш по уклучување у брзата. Нормално, го треснав отпозади и пичката избега. Викнав полиција и цајканот ме советуваше да не ја правиме голема пошто и он е крив и јас оти го трескам позади.

Long story short - оф топик и чекам Видал да му го збрца на сеоски Aгуеро ака Ромеро.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Потезиве и фацеве што ги прае при фаули и слично, ме потсеќаа на Џони Деп у "Страв и параноја у Лас Вегас". Ка да е урокан на тешки дроге...

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.658
ФАЛА КУРЦУ ! Меси сам контри праеше сам креираше ова дрвото недоделкано за кур не го бива.[DOUBLEPOST=1466991747][/DOUBLEPOST]
Крив е секогаш тој позади. Без разлика што има идиоти што кочат за глупости, фактички тој што удара од позади не држи дистанца.

Мене ми се деси една „интересна“ случка у Охрид пред некоја година. Се враќам накај градот од Градиште и тука некаде на тоа булеварот што е поделен со зеленило измеѓу кај Парк, еден деген со тетовски таблици се уклучува, а ја претицував еден. Го гледам дека ќе го удрам отпозади пошто се уклучи у брзата лента, ја поминав на спората, али идиотот прекрши уште едно правило и он помина на спората лента веднаш по уклучување у брзата. Нормално, го треснав отпозади и пичката избега. Викнав полиција и цајканот ме советуваше да не ја правиме голема пошто и он е крив и јас оти го трескам позади.

Long story short - оф топик и чекам Видал да му го збрца на сеоски Aгуеро ака Ромеро.
Секогаш е крив тој позади налет зато има правило за неколку метра далечина од возило до возило плус ќе ве репнеа 300-400е за загрозување на собраќај чим не постигните договор оти колите мора да останат како шо се или па твојата да остани. Убо те советувал.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да бе после слаби 60 минути си се вратил у нормала. У која нормала? Играчиште е Гонзало, шпиц ипол.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.658
Да бе после слаби 60 минути си се вратил у нормала. У која нормала? Играчиште е Гонзало, шпиц ипол.
За мене никогаш не бил нит ќе биди, една сезона блистава во 4 години не е никаков доказ за мене лично дека е играшите, тие зицерите од секад ги љуфкал и ќе ги љуфка, класа шпиц не си дозволва такви работи. Ова е мое мислење е сега за кој како.

Истото можам иза Погба да го велам од 178 утакмици 8 имал лоши и наеднаш е преценет :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom