Communist chocolate hellhole! цццц, до кога вака бе!?

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Аммм...поголемиот број од тука разбираме англиски али сепак ако моеш да преведеш на кратко шо се дешава у текстот? Повеќе луѓе ќе заинтересираш вака.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Типчето треба да добие златна медаља и енормна сума пари за тролањево :)
Just priceless :D
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Аммм...поголемиот број од тука разбираме англиски али сепак ако моеш да преведеш на кратко шо се дешава у текстот? Повеќе луѓе ќе заинтересираш вака.
Искрено, ме мрзеше да преведувам, но еве ќе прераскажам на кратко..

Типов со изјавата погоре, некој си г-дин Кол, да ти се појавил „од нигде“ во ЦЕРН и откако бил фатен од обезбедувањето, па однесен у полиција, наводно рекол дека он доаѓа од иднината и дека доаѓа да спречи пропаст на светов со тоа што го изјавил следното:
„Police said Mr Cole, who was wearing a bow tie and rather too much tweed for his age, would not reveal his country of origin. "Countries do not exist where I am from. The discovery of the Higgs boson led to limitless power, the elimination of poverty and Kit-Kats for everyone. It is a communist chocolate hellhole and I'm here to stop it ever happening."“

За да биде поинтересно, типов уствари се нашол, кај шо се нашол затоа што па му снемало гориво за неговата временска машина, па влегол у ЦЕРН за да ја надополни. А иначе „временската машина“ му наликува на кујнски блендер. (оф мори мајко)...

цццц то е...
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
:pos:Сеа ми текна на типот шо се избаци тука што викаше дека е од иднината.:pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom