Comedy central roast

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
преставува телевизиско шоу каде некоја позната личност е исмејувана за сите глупости што ги направиле во животот. преовладува црн хумор, плукање до даска на што е можно по комичен начин.
се собираат пријатели колеги и останати личности на "печениот" плус некој комичари кој му е специјалност ругање и исмејување на личности
досега ги имам изгледано роустовите на Доналд Трамп, Чарли Шин, Џејмс Франко, Памела андерсон
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Andy Samberg na James Franco roast-ot беше ѕвер
звуков лош, sry нема друго

Anthony Jeselnik е во сите добар

Џеф Рос ми е исфорсиран, џабе го дигаат

The Situation многу се избрука на Доналд Трамп роустот
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.816
Поени од реакции
10.534
Само ова го имам гледано.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.171
Најјак roast master ми беше Seth Macfarlane. Roast-от на Џејмс Франко ми делуваше како да се собрале неговите другарчиња (што и беа) и ми беа премногу меки не толку хард. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Најјак roast master ми беше Seth Macfarlane. Roast-от на Џејмс Франко ми делуваше како да се собрале неговите другарчиња (што и беа) и ми беа премногу меки не толку хард. :)
абе немаше толку теми за реметење, надуван, евреин, дремеше на оскарите и то беше се, и лајн апот за печење беше слаб, На чарли беше најмрачен затоа XD
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
@Anon
ќе се напушат и зборуваат само, јако е
претходната епизода беше со Џеф Рос
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Update, вечер е Justin Bieber на ред.
Снимано беше пред 3-4 недели, сега ќе го даваат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Ќе има стрим или ќе го чекаме утре на торенти?
Не знам, најверојатно ќе има некаде ама не пратам стримови јас.
Патем, кастот ми е некако тапа...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.171
Кастот е ужас, па и овај шо го реметат who gives a fuck веќе.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кастот е ужас, па и овај шо го реметат who gives a fuck веќе.
Yeah. Осеќам дека ќе биде тиње пошо онака сите шо се викнати немаат многу многу шо да кажат за него а и да се замараат.
Али па ме занима колку лошо ќе бомбне он на крај коа ќе се брани.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Кој беа од куварите???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom