Citroen C3 vs. Grande Punto

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
јас препорачвам C3 ... го возам 3 години и премн сум задоволен како од перформанси така и од изглед
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Фала ви на сите! Јас ја оставам ноќва да ми отспие целата идеја и да решам, а утре одсабајле одам да уплаќам. Мене Ц3ката ми е некако поубава зашто е помалечка и по... женска :) Од друга страна, Пунтото е понов модел па и тоа ме јаде... Ќе ви кажам утре што сум решила!
Поздрав!
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
јас би одел на ситроенот
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Чим е за девојче дефинитивно Ц3, мада мене најискрено не ми е по ќејф. Некако многу ми е тесна внатре. Што и да одбереш со здравје и памет да го возиш :smir:
 
C

cige

Гостин
Фала ви на сите! Јас ја оставам ноќва да ми отспие целата идеја и да решам, а утре одсабајле одам да уплаќам. Мене Ц3ката ми е некако поубава зашто е помалечка и по... женска :) Од друга страна, Пунтото е понов модел па и тоа ме јаде... Ќе ви кажам утре што сум решила!
Поздрав!
Само еден ден ти требаше за да се одлучиш:nenene:
Јас додека ја купив колата дадов неброени пари за списанија и отепував секојдневно цели саати по форуми, цела година.
Знаев неколку години претходно дека за 18-ти роденден ќе добијам нова кола:pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имај во предвид дека на ц3-ката уште некој месец му излегува замената и ова ќе биде стар модел.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Имај во предвид дека на ц3-ката уште некој месец му излегува замената и ова ќе биде стар модел.
Ако гледаш од друг агол тоа е и позитивна страна. Моделите кои се пред залез се со веќе проверен квелитет ( не како на пример излезе нов модел почуваат жалби до фабриката па се модифицира делот кој што прави проблеми) плус ги добиваш по поволна цена :toe:
 
C

cige

Гостин
Ако гледаш од друг агол тоа е и позитивна страна. Моделите кои се пред залез се со веќе проверен квелитет ( не како на пример излезе нов модел почуваат жалби до фабриката па се модифицира делот кој што прави проблеми) плус ги добиваш по поволна цена :toe:
Плус 10-15% му паѓа цената на стариот модел, за да ги исчистат залихите:smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Цитроен ми е помефски некако...:smir:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сум официјално сопственик на Гранде Пунто :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom