Chuck Schuldiner - "The Father of Death Metal"

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Овде може и за Control Denied така... зашо и нивниот едини албум е одлично нешто. Посебно What if...?
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
А ти да отспијаше некој сат можи....
Омилени албуми ми се Хјуман, Саунд оф персеверенс, симболик, и сите =]
чоек до сега спиев......
иначе тој од авенгед севенфолд е цар,како чак дај не ме зезај......
SYNYSTAR GATES
ZACKY VEGEANCE...
CARAVI.....
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
стварно е убава таа песна Synyster Gates,не знам дали ја имате слушнато....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Човеков ќе биде запамтен засекогаш.
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
чоеци,да ве прашам ,од што умре или како умре Чак?
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Од тумор на мозокот.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Schuldiner received a chemotherapy drug called vincristine to help with his therapy. Like most drugs used in the treatment of cancer, the side effects were harsh and weakened Chuck greatly. Undaunted, Schuldiner fought on. In late October/early November, Schuldiner became ill with pneumonia. He died on December 13, 2001, at approximately 4 p.m. Eastern Standard Time. He was buried in Tampa, Florida on December 23, 2001 and famed musicians including Mike Patton, Dimebag Darrell, Glen Benton, Ville Valo, Trey Azagthoth and Max Cavalera, along with all of the former and active members of Death, attended his funeral.

Цитат од wikipedia....штета стварно штета. Али како алтернатива иаме бендови као Cynic и Atheist.:smir:
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
чоек до сега спиев......
иначе тој од авенгед севенфолд е цар,како чак дај не ме зезај......
SYNYSTAR GATES
ZACKY VEGEANCE...
CARAVI.....
Прва работа тие од авенгед ор ватевер ти се позеришта гдни...
Втора работа ако сакаш да дискутираш за Death дискутирај мада не ми се верува...
Трета рабоота овие шо ги наброја можа да му носа вода во решето...

стварно е убава таа песна Synyster Gates,не знам дали ја имате слушнато....
Темава е за Чак а не за Synyster Gates

Schuldiner received a chemotherapy drug called vincristine to help with his therapy. Like most drugs used in the treatment of cancer, the side effects were harsh and weakened Chuck greatly. Undaunted, Schuldiner fought on. In late October/early November, Schuldiner became ill with pneumonia. He died on December 13, 2001, at approximately 4 p.m. Eastern Standard Time. He was buried in Tampa, Florida on December 23, 2001 and famed musicians including Mike Patton, Dimebag Darrell, Glen Benton, Ville Valo, Trey Azagthoth and Max Cavalera, along with all of the former and active members of Death, attended his funeral.

Цитат од wikipedia....штета стварно штета. Али како алтернатива иаме бендови као Cynic и Atheist.:smir:
Немој википедија молја ти се не се сигурни изворите на википедија

Значи тој умрел од рак на гласните жици ради песните кој ги пееше без никакво пеглајне на матрици и слични срања... Гледајте ги интервјуата во ниф вика дека иако му е сериозна болеста нема да се откажи од музиката и тако дање
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Прва работа тие од авенгед ор ватевер ти се позеришта гдни...
Втора работа ако сакаш да дискутираш за Death дискутирај мада не ми се верува...
Трета рабоота овие шо ги наброја можа да му носа вода во решето...


Темава е за Чак а не за Synyster Gates


Немој википедија молја ти се не се сигурни изворите на википедија-

Значи тој умрел од рак на гласните жици ради песните кој ги пееше без никакво пеглајне на матрици и слични срања... Гледајте ги интервјуата во ниф вика дека иако му е сериозна болеста нема да се откажи од музиката и тако дање
А од каде се твоиве „сигурни“ информации? Чак (R.I.P.) умрел од тумор на мозокот.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Тоа така те лажат луѓе како тебе, на wiki мора да имаш извор што ќе го ставиш веднаш до информацијата. Тој извор треба да е некоја веб страна или книга. И неможе да фатиш рак на гласни жици од growl-ање. Така да ете ви го бил болен од рак коа го лечеле ослабнал многу и умрел од пневмонија.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
со википедија ли се поткрепувате бе?ц ц ц.после сте слушале Чак,сте слушале death...со википедија и баба да ја седнам пред PC ќе напише 2-3 збора за овој чак...после a7x биле фејкери:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom