CD/DVD Режач

Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
Дечки пред некој ден сакав да снимам ДВД цеде но режачов нешто не сакаше да ми режи ниту со Alcohol 120% ниту со Nero. Па сега незнам каде е проблемот тој е откажан или нешто друго може да е поблем. А и CD i DVD цедиња ги чита без проблем...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Објасни што сакаш да кажеш со тоа "не сакаше" ? Дава грешка? воопшто не почнува? проба со постара или понова верзија од nero ?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
кај мене не читаше никакви, кога ставав цд да се снима, ќе укочеше. Кога ќе ставев снимено ЦД ми укочуваше компјутерот. На крајот го сменав режачот.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
пробај со Ashampoo Burning 9 и не зафаќа многу како Нерото ;) патем колку ти е старо режачот и што модел (марка) ???
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
И кај мене на лаптопот имам сличен проблем веќе подолго време. Чита се’, снима CD-a, а DVD-ја не може да снима никако, пробав и со Nero и преку Windows-от и со други програми и никако не сака, па на крајот едноставно кренав раце. Не вреди 50 евра да давам за нов режач, кога и онака не го користам толку често.
Иначе, во Nero-то ко ќе стегнам Burn, уште на 0% веднаш се јавува порака "cannot perform disc-at-once" и запира тука. И најчесто DVD-то после тоа е употребливо, само во неколку случаи ми се има случено да не е употребливо.
Можно ли е да е до типот на дисковите или режачот е нешто сјебан? Мене ова на софтверски проблем ми личи...
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Дечки пред некој ден сакав да снимам ДВД цеде но режачов нешто не сакаше да ми режи ниту со Alcohol 120% ниту со Nero. Па сега незнам каде е проблемот тој е откажан или нешто друго може да е поблем. А и CD i DVD цедиња ги чита без проблем...
rasipan ti e i ne se isplati da go prais podobro prodajgo na nekoj cigan so prodavaat na buvjak za 10 denari on posle ke go prodade za 20 ama toa sega tebe ne ti e bitno bolji 10 da zemes nego da ides do buvjak 25 denari autobus za nazad isto 50 denari i da go prodaes i za 45 ne ti se isplati baska tuka vreme utepues, vaka barem ne se zamaras 10 den. koj ti gi dava a ako imas sreka ako se pogodi nekoj sto ne se rezbira moze i 20 da mu zemes
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Овие нешта кога ќе почнат вака да се килават ни Господ не ги поправа...земи си екстерен хдд и решен проблем ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom