Bunny Hop и Matrix Jump на Counter Strike 1.6

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Matrix Jump : При репетирање(менување на клип) на некоја пушка или пиштол, скокнете и притоа извадете c4 (бомба за поставување). Ефектот е интересен...(побарајте да ве гледа некој другар додека го правите тоа во играта)

Bunny Hop : незнам најубаво како да ви го објаснам..Тоа е начин на скокање при кој побрзо се движите
еве ви туторијал
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=aUtxsfuymxc[/MEDIA]
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
хахаххахаха матрикс џамп не е тоа туку тоа се вика Балерина џамп а матрикс џамп е другу тоа многу потешко од обичен бани хоп а мислам дека нема смислам темава пошто тоа тешко се учи преку видео треба некој лично да ти покаже
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
хахаххахаха матрикс џамп не е тоа туку тоа се вика Балерина џамп а матрикс џамп е другу тоа многу потешко од обичен бани хоп а мислам дека нема смислам темава пошто тоа тешко се учи преку видео треба некој лично да ти покаже
па ко шо (не)забележа јас овде правам разлика меѓу бани хоп и матрикс џамп...
инаку ги правам и двете а за тој "правилниот" Matrix Jump научи не ти:wink:

пример
[media]http://www.youtube.com/watch?v=6mHw_nZY7Ko[/media]
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
па ко шо (не)забележа јас овде правам разлика меѓу бани хоп и матрикс џамп...
инаку ги правам и двете а за тој "правилниот" Матрикс Jump научи не ти:wink:

да да сигурно ги правиш ти и двете ... чек да погодам ти си некој про играч? =) а матрикс џампот неможам да ви покажам бидејќи ни јас не го знам мн добро
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
да да сигурно ги правиш ти и двете ... чек да погодам ти си некој про играч? =) а матрикс џампот неможам да ви покажам бидејќи ни јас не го знам мн добро
Не треба некоја посебна филозофија за да ги научиш...
но ете...
 

HoRRoRMaN

Beyond Perfect ~Divinity!
Член од
7 декември 2005
Мислења
526
Поени од реакции
2
Не треба некоја посебна филозофија за да ги научиш...
но ете...
точно е дека не треба посебна филозофија но има разлика од прав џампинг и нупски џампинг.....да се ставиме некад да видиш разлика од мене и тебе како скокаме...па да видиш дали не треба посебна филозофија
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
точно е дека не треба посебна филозофија но има разлика од прав џампинг и нупски џампинг.....да се ставиме некад да видиш разлика од мене и тебе како скокаме...па да видиш дали не треба посебна филозофија
не велам дека сум про и дека скокам поубаво од тебе...
се нервирам поради тоа што има скептици:wink:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
e horror go imam gledano i stvarno e zver alal neka mu e!!!bas znam go prasuvav za toa i mi vikase TRIK!!!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Bunny hop-oт мене ми го научи милиот наш Хорор. =) Доста корисен е, на паблик серверите, иначе... ретко кога се користи за време на CW.
За матриксот, не сум ни го пробал, пошто тешко е да се изведе.... Тоа ретко кој може да го прави. =)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ja ne go znam matrix jumpot, nitu bunny hop ot ne znam pravilno da go pravam, no sepak bunny koristam ponekogas na pr. koga begam od bomba pred da pukne i sl. no sepak ne go pravam pravilno...
kako nekoj pogore sto spomna za da gi naucis mora nekoj da ti gi pokaze taka tesko se ucat
ince dobro e da znaes da gi koristis, se naogaat ponekogas :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Само матриx.....не ми лежи на срце:salut: (не знам како се прави)
 

KND

Член од
1 февруари 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
Matriksot se pravi mnogu lesno sega ke vi objasnam kako:ke potrosite nekolku kursumi od pistolot ke stisnete da smenite sarzar pred da go stavite sarzarot ke smenite bomba i ke skoknete i ke go izvedete Matrix Jumpot
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ама обична бомба или Ц4...ај кажујте одма и да одам да пробуам...
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Ja umeam da praam bunnyhop , strafejump , longjump , balarinajump , matrixjump , slayjump


i za toni: retko se koristi na turnirite

off .. Pa celo vreme go praat more tonislave ::D:D Idi gledaj na HLTV nekoj od ovie Nip , NoA , PGStrategy da vidis so skokovi praat.. Glaata da ti se izvrti :D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom