Bundesliga

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не знам дали само јас имам впечаток дека Ноер секоја утакмица брани по 5 зицери... Не е можно значи, некни и Салзбург имаше катаљарда зицери, Дортмунд денес исто така доста шанси, едино Хофенхајм убаво ги наполни сезонава. Пак преофанзивен Баерн, Дортмунд имаше доста простор али завршницата денес им беше доста слаба. Халанд е чудовиште, не може никој да го чува, Боатенг и Алаба крв исплукаа денеска борејќи се со него. Штета за Кимих ако е нешто сериозно...
sledna Haaland vo Juve doagja
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Дортмунд стандард кога игра против Баерн, создаваат шанси али финишот им е слаб. Не знам зошто уопште има тема за лигава. Уште од старт се знае кој е кој во Германија. Колку и да ги поштувам Дортмунд, со секоја наредна сезона се повеќе заостануваат позади Баерн. И не е тоа поради тоа што е Баерн толку моќен, туку поради катастрофалната политика на БВБ. Можда не можат во моментов да освојат титула пред Баерн али сигурно можат да ја намалат разликата у квалитет меѓу нив. Али за тоа треба на го сменат начинот на работење, а очигледно е дека повеќе сакаат да прават пари него ли да почнат да се доближуваат со квалитет до Баерн, па за некоја година да атакуваат на титула.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Белингам ме импресионираше. Ама Ројс бе, го млатат кај ке стигнат, и земал се курчи. Го истресоа од партали у второ.

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Mesto Reus Haaland da e dobiese poslednata ke e zakojse ali ti e. Fali uste do Baern ali ligata ke bide do kraj neizvesna.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Баерн не е Барселона па да се изгорат на друг ѓуптин :icon_lol:
Демек се офајдија со Ренато Санчез. Знаат да утнат, ама Барселона е на друго ниво, тој трансфер на Нејмар маме им еба на многу полиња.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Reyna prodolzi vo Dortmund do 2025ta.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom