Bundesliga 2020/2021

Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.577
Поени од реакции
5.087
Кои проблеми ги решија?
Па пред се’ се ослободија од старците Робен, Рибери и Рафиња. Зедоа неколку добри засилувања како Хернандез или Павар. Може не е премногу ама затоа пишав дека средија некои проблеми. Не се на ниво на Сити или Ливерпул ама во Бундесот имаат најдобар состав и срамота е да имаат киксови со второкласни екипи. Никаде немаше да стигнат со Ковач и мораше да лета...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.607
Поени од реакции
20.904
Еве ви од пред малку изјава од Венгер. Следната недела пак ќе разговораат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.790
Поени од реакции
6.852
Кутри Дортмунд не знаат шо ги најде, од 16 не можат да излезат веќе пола сат
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
66
Поени од реакции
93
Ги убија пак. Али нема везе битно Кутињо кошта 32 мил
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.442
Поени од реакции
11.118
Кај си Купи-Продај Игорчееехехехехехехехех
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
12.306
Очекуван пораз и во висина со оглед на последните години. Сепак со оваа партија не се решава првенството.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.607
Поени од реакции
20.904
Bayern have not faced a single shot on target in the two games under Hansi Flick.

Robert Lewandowski is the first player in Bundesliga history to score 16 goals after 11 matchdays (previous highest Gerd Müller: 15 goals after 11 matchdays in 68/69)

Karl-Heinz Rummenigge: "We will work with Hansi Flick until further notice. He said before the game, the two games are the finish line. He crossed the finish line today, I would say, with flying colors. And now we will calmly continue with him."

So does that mean he will be on the bench in Düsseldorf?

Rummenigge: "We can assume that" [Bild]

Karl-Heinz Rummenigge: "We will work with Hansi Flick until further notice"

"I have respect for Arsène Wenger. We will call him and clear things up. I don't want any stress with him"

[@Plettigoal]
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.918
Поени од реакции
80.109
Искрено, не ме интересираат нит па ги сматрам за сериозни хајлајтсиве од тренинзи.
Кога ќе има од некоја утакмица кај што изиграл, тагирај ме пак.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.442
Поени од реакции
11.118
Немаше баш хајлајтс од него на тренингов, само за пасов ми беше (не можев да најдам пократко гиф-че), џизнав малку...
 
На врв Bottom