Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 мај 2018
Мислења
922
Поени од реакции
896
Идеален трансфер ќе испадне ова. И Халанд може да им помогне на Дортмунд а и тие на него да се развива како играч. Штета што не може да им помогне во ЛШ против ПСЖ.
ПСЖ ќе јади 2-3 вкупно во тие два натпревари. Прашање е Дортмунд колку можи да се одбрани.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.788
Поени од реакции
1.731
Идеален трансфер ќе испадне ова. И Халанд може да им помогне на Дортмунд а и тие на него да се развива како играч. Штета што не може да им помогне во ЛШ против ПСЖ.
Како тоа?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.163
Поени од реакции
4.064
Веќе играше за Салцбург во групите па според правилата на Уефа не смее да игра во нокаут фазата за друг тим. Така беше и со Кутињо кога премина во Барселона.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.788
Поени од реакции
1.731
Веќе играше за Салцбург во групите па според правилата на Уефа не смее да игра во нокаут фазата за друг тим. Така беше и со Кутињо кога премина во Барселона.
Нели го укинаа тоа правило или јас сум јанглаш?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.163
Поени од реакции
4.064
Нели го укинаа тоа правило или јас сум јанглаш?
Стварно било укинато... Јбг, избрзав малку со постот, не бев сигурен дека веќе не важи тоа правило. Јас испаднав јанглаш. :D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.483
Поени од реакции
75.539
Не сакам да се палам на шпекулации али ова вреди, па да прашам, има нешто сериозно за Тимо Вернер во Ливерпул по германски новини?
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
Не сакам да се палам на шпекулации али ова вреди, па да прашам, има нешто сериозно за Тимо Вернер во Ливерпул по германски новини?
Citav sega za Barsa imal interes. Ama od porano Liverpul sekojpat bese vo senka kako interesent. Vo senka posto javna tajna bese deka Werner saka vo Baern. A toa ne gledam da se desi. Ete proslata nedela i Hasan Salihamidzic opsirno objasni, zosto Werner ne pasuva vo Baern i go sporeduva so Lewa. Od edna strana do nekade realno ama bez potreba se zatvori uste ednas vratata. A Werner vo Liverpul bi bilo odlicen fit i mnogu bi mu odgovaralo tamu. Prasanje na vreme e koga ke go napusti Leipzig. Opsto interesno ke bide za Leipzig sto ke im se desava so igracite ko ke pojavat pogolemi klubovi interes za niv.

Inace ima i vo Germanski mediumi ali se povikuvaat na Mirror i Sun.
Автоматски споено мислење:

 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.483
Поени од реакции
75.539
Inace ima i vo Germanski mediumi ali se povikuvaat na Mirror i Sun.
Значи се повикуваат на непостоечки медиуми. Ај Мирор знае да извади некоја добра статија ама сан е последен медиум кој би добил било каква информација поврзана со клубот.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.580
Поени од реакции
6.483
Вакви голови лупаше Кејн на почетокот, ништо посебно ама ефикасно. Увек на право место, брза реакција, не промашува, висок и снажен, едина мана е што немаат брзина и дриблинг, ама еби брзина и дриблинг ако даваат по 3 гола на натрпевар.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
За неговата снага има солидна техника и брзина. И како што викаш, битно се головите. Вториот гол беше одличен, не секој ќе погодеше. Ладнокрвно кратко се испули и од агол даде гол. И на крај со 19 години има уште простор да напредува. Засега полн погодок.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.520
Од ова што гледам изгледа Баерн следно коло ќе се врати на прво место
 
На врв Bottom