Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето ќе се затвори: .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.272
Поени од реакции
72.297
Стандард Шалке у последниве 5-6 години

Сега ќе завршат во топ 4, ќе влезат во нокаут фаза на ЛШ и ќе завршат на 14-то место во Бундес, па после тоа пак топ 4, па после тоа пак 9 место, па пак ЛШ, па 12-то место.... и така... :D
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
269
Поени од реакции
91
Абе кој ја правел анкетава ало, на крај ќе излезе дека Менхенгладбах ќе земе титула хахха
Во најмала рака требало барем десетина тимови да се стават за да се гласа сезонава :))
Автоматски споено мислење:

Т.е. сеа гледам дека гласањево било за пред 2 сезони шит :))
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.374
Поени од реакции
30.231
Абе кој ја правел анкетава ало, на крај ќе излезе дека Менхенгладбах ќе земе титула хахха
Во најмала рака требало барем десетина тимови да се стават за да се гласа сезонава :))
Автоматски споено мислење:

Т.е. сеа гледам дека гласањево било за пред 2 сезони шит :))
Ke napraam posle nova i ke glasaat samo trojca.

Sredeno.
 
Последно уредено:

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.391
Поени од реакции
795
Одлуката на Халанд да оди во Дортмунд беше ептен исправна, тука според мене највеќе има простор за напредок, а богами уште у прва утакмица покажува што знае.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.253
Поени од реакции
10.818
Abe ne za drugo odlicen transfer ke se raspuka :D

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.253
Поени од реакции
10.818
Негде читав дека има клаузула од 60 милиони. ТОчно е?
Ne e potvrdeno deka ima ama najverovatna spekulacija e od 2022 ama daleku nad 60m eur. Ali do sega nisto oficijalno.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.942
Поени од реакции
3.403
Идеален трансфер ќе испадне ова. И Халанд може да им помогне на Дортмунд а и тие на него да се развива како играч. Штета што не може да им помогне во ЛШ против ПСЖ.
 
На врв Bottom