Бодибилдинг суплементи

Член од
7 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
Koja e razlikata pomegu impact whey protein i impact whey isolat od myprotein. Jas negledam nekoja golema razlika?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Koja e razlikata pomegu impact whey protein i impact whey isolat od myprotein. Jas negledam nekoja golema razlika?
Разликата е што едниот е изолат другиот е концентрат, а разликата помеѓу нив е така малце поголемка ако си почетник земај го impact whey, мое мислење сега ти си знаеш најдобро а можеш да послушаш и некој од поискусните тука...
 
Член од
7 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
Не сум почетник, вежбам околу 10месеци без никаква суплементација и речиси сум задоволен од резултатите (па и не баш). Планирам да земам некој од овие два веј протеини, па некој кој искусил нека ми предложи. И од каде можат да се земат (најевтино), да не се фејк.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не сум почетник, вежбам околу 10месеци без никаква суплементација и речиси сум задоволен од резултатите (па и не баш). Планирам да земам некој од овие два веј протеини, па некој кој искусил нека ми предложи. И од каде можат да се земат (најевтино), да не се фејк.
Евтино и оригинално не одат баш некако заедно, барем не кај нас бидејќи има 300 процедури за увоз единствено ако сакаш MyProtein да земиш јас би рекол brutal.com.mk или polleosport.mk, е сега тука играат повеќе фактори, дали внимаваш на kcall, јх внес и слично... Ама кога велиш дека не си користел до сега земи концентрат испробај види како ќе е немој да мислиш дека ќе добијаш одма ваооо ефекти или слично...
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Каде може во Скопје да се најде Pro Star whey и по која цена?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
http://www.sarms1.com/

Знае некој да објасни што се овие?
Selective Androgen Receptor Modulators т.н SARM
Одамна постојат, историски гледано ги имало уште за време на втора светска војна, но тогаш постоеле т.н стероидни модулатори на андрогените рецептори, после 90тите се пронајдени не-стероидните кои ја таргетираат синтезата на протеините во одредена мускулна група. Најпросто, стероидните влијаеле на сите органи во телото, со што предизвикувале зголемување на простатата и срцето и затоа не се сметале за безбедени. Денешните кои се нудат на пазарот се сметаат за не-стероидни и се таргетираат само одредена група на клетки во телото, според објаснувањето на еден доктор на вебинар за нив ги споредуваше со клуч-катанец, т.е рецепторите на клетките се катанец, а SARMS се клучот, стероидните биле „калауси“ и го отклучувале секој рецептор со што некаде правеле штета, а некаде корист, додека пак овие не-стероидните можат да се врзат само со рецепторите на одредени клетки. Според некои предвидувања, над 10% од професионалците во спортот ги користат, пред се бидејќи даваат дури и подобри резултати во поглед на сила од класичните стероиди, а немаат големи сајд ефекти и не се детектираат.
Јас бев прилично загреан, како најчести што се сретнуаат на интернет се: Ostarine (MK-2866 има анаболно дејтво, помага да се покачи чиста мускулна маса), S4 (Andarine овој го користат за лечење на остеопороза, повеќе е за лекување на повреди предизвикани со вежбањето врз коски, лигаменти, зглобови),GW 501516 (Cardarine наменет за значително зголемување на сила и издржливост, плус помага за топење на мастите, овој дури и не се смета за SARM),LGD-4033 (влијае на зголемување на чиста мускулна маса и редуцирање на салото).

Минатата година бев загреан за овие, но запрев пред се поради што има малку научни студии, повеќе е се базирано на маркетинг и не знам од каде може да се набават 100% безбедни, на интернет ги има на повеќе страни, но кои се веродостојни немам појма. Кога би се решил за шема, би правел со овие наспроти стероидна.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
T

the.equalizer

Гостин
Оди земи си Myprotein Impact Whey 5кг за околу 5000ки, подобар е и од двата што ги имаш постирано.
Каде може да се купи тој протеин 5кг?
Само на една страна brutal.com.mk го има и има само 1кг и 2.5кг но нема 5кг
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Каде може да се купи тој протеин 5кг?
Само на една страна brutal.com.mk го има и има само 1кг и 2.5кг но нема 5кг
Имаш во ГТЦ горе до СПОРТ М, нутри Олимпија, имаш во Полеоспорт (тој човекот што трча во место кај Олимписки) имаат продавница и на Партизански одреди со Ленинова, имаш во продавницата во Сити Мол таа на средина како штанд, провери може и во каливита да го има.

Ако не најдеш во овие ќе ми пишеш деновиве и ќе ти најдам јас.
 
T

the.equalizer

Гостин
Имаш во ГТЦ горе до СПОРТ М, нутри Олимпија, имаш во Полеоспорт (тој човекот што трча во место кај Олимписки) имаат продавница и на Партизански одреди со Ленинова, имаш во продавницата во Сити Мол таа на средина како штанд, провери може и во каливита да го има.

Ако не најдеш во овие ќе ми пишеш деновиве и ќе ти најдам јас.
Моментално имам уште од протеинот што го порачав но кога ќе го потрошам ќе пробам да го најдам тој протеин, ако не најдам ќе ти пишам..фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom