BMW X6

Што мислите за BMW X6

  • Глупост на годината

    Гласови: 16 21,9%
  • Ми се бендисува

    Гласови: 57 78,1%

  • Вкупно гласачи
    73
С

Спенсер

Гостин
:) Zosto onie luge sto so terenci go vrtat cel svet ne vozat Lada Niva tuku vozat dzipovi od po 50.000-90.000evra? Sigurno ima nekoja pricina.

Inaku veruvaj deka ima Land Roveri sto aktivno se vozat po planini nad 30 godini.

ЕЕЕ другар,сега ке ти кажам зашо, зашо БМВ-то Х6ка на пример,и другите џипови (бмв,мерцедес,порше), ако ги згазиш ке идат 200км/ч и повеќе, затоа ги возат повеќе, а лада нива повеќе од 140 не иде (тука некаде би требало),
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Доста со таа Ладата, да си ја носите во Москва :D Ладата е добра за на лозје, овде зборуваме за теренец, кој што всушност не е теренец туку има облик на теренец со гени од спортско купе и е наменет 90% за асфалт помазен од Македонскиот, 7% за да го паркираш на тротоар и 3% да го паркираш во ливада.

Со ова БМВ сака да отвори нов сегмент (оргинално отворен од ова чудо) и можеби ќе успее, но Х3, Х5 и Х6!!! Што е следно Х7? Ми ај и Х1 и Х4(двосед)!!! Ама ај кој сум јас да судам, сепак интересно, ново, чат пат грубо и малку невередостојно. А фејс дат онли а модер вуд лав. :pos2:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
ЕЕЕ другар,сега ке ти кажам зашо, зашо БМВ-то Х6ка на пример,и другите џипови (бмв,мерцедес,порше), ако ги згазиш ке идат 200км/ч и повеќе, затоа ги возат повеќе, а лада нива повеќе од 140 не иде (тука некаде би требало),
abe brate ti ne mozis da zemes Lada Niva i da go vrtis svetov so nea/ A i ne razbiram kako mozete da ja sporeduvate Ladava so BMW X6............:tapp:
Na ladava i ima pominato vremeto.....Mozda porano bese nesto ama sega nisto ne e.
Zatoa spored mene ne vredi poveke da se diskutira za LADA NIVA.
 
С

Спенсер

Гостин
ЕЕЕ другар,сега ке ти кажам зашо, зашо БМВ-то Х6ка на пример,и другите џипови (бмв,мерцедес,порше), ако ги згазиш ке идат 200км/ч и повеќе, затоа ги возат повеќе, а лада нива повеќе од 140 не иде (тука некаде би требало),
abe brate ti ne mozis da zemes Lada Niva i da go vrtis svetov so nea/ A i ne razbiram kako mozete da ja sporeduvate Ladava so BMW X6............:tapp:
Na ladava i ima pominato vremeto.....Mozda porano bese nesto ama sega nisto ne e.
Zatoa spored mene ne vredi poveke da se diskutira za LADA NIVA.
добро,ја не мислев да земеш да го вртиш светот со х6-ката или ладата,
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
добро,ја не мислев да земеш да го вртиш светот со х6-ката или ладата,
e dobro ama kolku sto pamtam ti imase napisano deka ladata ne se kupuva najmnogu zosto ne mozis da ja zgazis 200km/h....
ama ne uste ne razbiram kako mozite da ja sporedite nivata so BMW X6????
 
С

Спенсер

Гостин
има кај мене у маало едно,црно, лелелелле ми се засвиѓа, ке си купам едно вакво,
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
BMW X6 - Од каде произлегува дизајнот?



Пронајди ги разликите :tv:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хе хе... Интересно!

П.С. има ваква тема за бмв х6, ке ја спојам.
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Terenec za vo grad denesnite dzupovi samo za vo grad kcovi da frlas da vozis gravel nisto od niv.Inaku na izgled super
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
pa ke vidime sega so X6 dali navistina treba ili ne treba.
Spored mene....Zosto da ne. Dobra promena



sepak prv pat im e ova. BMW spored mene ke imrovizira od ova, i slednata ke e uste podobra. no ke vidime......


Pa neznam dali be vo OH ovaa godina. No gi imase SEKADE!!!
Drugo e koga ke go vidis na slika i drugo e vo zivo. veruvaj mi.
Го видов за прв пат во охрид , и сега повеке видов во Софија, навистина топ е , ѕверски изглед.

Terenec za vo grad denesnite dzupovi samo za vo grad kcovi da frlas da vozis gravel nisto od niv.Inaku na izgled super
Не ди дожол во Софија да видиш има повеќе тернци , незнам изгледа бугарите се зависници од нив :) ама пак за во голем град не се иц проблем има место за паркирање и се.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Не ди дожол во Софија да видиш има повеќе тернци , незнам изгледа бугарите се зависници од нив :) ама пак за во голем град не се иц проблем има место за паркирање и се.
Тоа се вика помодарство и турбо-фолкерска култура.
Сељачење.
Купуваат теренци за да прикажат некаква моќ.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Не ги разбирам БМВ во која група на автомобили да го внесат ова х6кава по мене е многу грда ко да му дале на 3 годишно дете да нацрта кола :uvo:некако му фали некоја линија.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Мене лично X6кава ми е една од омилените кола.Баш на излгед ми се свиѓа и тоа бааги.Уште пари да имам да си купам една таква.А иначе Х6кава е нешто ново или SAC-Sports Activity Coupe што досега ниеден друг производител не се осмелил да го направи.Имаш купе со големина на теренец.Не е класичен теренец но не е ни купе.Според мене супер кола од BMW како и сите останати.Сепак е работа на вкус за изгледот,а за тоа што е под хауба...ноу комент.Позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom