Bleach

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување
Член од
12 јуни 2009
Мислења
88
Поени од реакции
80
заврши филерот пред 3 епизоди во вторник излага 4, сега ќе видиме понатаму, вака изглеа интересно
--- надополнето: Nov 3, 2011 5:54 PM ---
заврши филерот пред 3 епизоди во вторник излага 4, сега ќе видиме понатаму, вака изглеа интересно
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
59
Поени од реакции
18
Планирав да направам теми за Death Note и Code Geass, но не верувам многу ги гледаат тие. Bleach е едно од најпопуларните Аниме во светот, првите 10, 15 епизоди можат да ви бидат глупави, досадни.. но потоа се е поинтересно, има многу добри борби, а и главниот лик не е претерано силен, нешто што е реткост во популарните Аниме (обично секогаш главните личности се најаки) и сметам дека ова Аниме заслужува посебна тема. Се работи за 15 годишно дете кое по случајност станува Soul Reaper благодарение на една девојка. Soul Reaper има должност да ги убива Hollow, тие се луѓе, кои од кога умреле станале чудовишта и ги јадат душите на останатите умрени (понекогаш и живите). Исто така Soul Reaper има задача да ги испраќа умрените во Soul Society (ова е нешто како рајот) каде што таму можат да почиваат во мир. Се случуваат многу интересни работи, на пример, најакиот во Soul Society врши предавство со уште двајца и тие се главните негативци во серијата, па подоцна се случуваат уште многу работи. Ве советувам да го гледате и да се уверите колку добар Аниме е овај.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
јас започнав да гледам но прекинав. Ќе продолжам обавезно и се надевам дека и овде ќе биде интересно како во темата за Наруто (y)
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
59
Поени од реакции
18
Знам дека има, но подобро е да се има посебна тема само за ова одлично Аниме. Љубител сум на Аниме уште од мал, сум имал гледано премногу Анимиња, но ретки се оние кои ми останале в срце (како на пример Bleach, Naruto, Death Note, Code Geass)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Bleach после крајот на првиот арк. Чат-пат лошо, па добро. После Aizen, хорор.
OP има најужасен manga artwork. (Дури полош од D. Gray Man)
 

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Ја би му дал 10ка :) , и Bleach имаше 10ка едно време, ама од филерите ме фати серка.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Изгледав едно 40 епизоди и не знам зошто ја прекинав.. Моментално гледам Death Note
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
^свршуваш?
нема боље
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Kajgana Shop

На врв Bottom