Bleach

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување
2

~2A

Гостин
Претпоставував дека настаните ќе течат малку поинаку, ама сум погрешил. :vozbud:

Одличен чаптер, којшто ме предупреди да не нагаѓам пред време како и што би било... :drk:, но од друга страна :( за
Toshiro i Sai Fon


:place:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.749
Поени од реакции
13.966
Претпоставував дека настаните ќе течат малку поинаку, ама сум погрешил. :vozbud:

Одличен чаптер, којшто ме предупреди да не нагаѓам пред време како и што би било... :drk:, но од друга страна :( за
Toshiro i Sai Fon


:place:
Што ќе кажеш за денешниов чаптер ?
Според мене подобар од минатонеделниот чаптер, Urahara at his best :cool:
 
2

~2A

Гостин
Што ќе кажеш за денешниов чаптер ?
Според мене подобар од минатонеделниот чаптер, Urahara at his best :cool:
wait 5-10 mins, i need to read Naruto, Bleach and then ONE PIECE. :D
--- надополнето: 8 октомври 2013 во 13:08 ---
wait 5-10 mins, i need to read Naruto, Bleach and then ONE PIECE. :D
:vozbud: Урахара Киске!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Алал да му ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
 
2

~2A

Гостин
Дај бе малце ја разработиме темава (оптимист сум јбг :D ), @mute , @BrunoFresh ....

Што мислите кој беше најјакиот Arrancar, а кој од капетаните? :))

Честопати по странициве начекувам како Харибел била најјака од кај Arrancars, зошто?
-За мене број еден Arrancar ми беше Barragan, сеуште се чудам како Aizen победи против него. o_O

После него одма би бил Ulqiorra па тек Stark.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Дај бе малце ја разработиме темава (оптимист сум јбг :D ), @mute , @BrunoFresh ....

Што мислите кој беше најјакиот Arrancar, а кој од капетаните? :))
Care Aizen ima e cup tehniki koi ne sme gi videle a Za najjak arrancar mislam stark ne bese za dzabe broj 1 toj or Kapetanite sega mislam deka kenpach so bankai pa bi rekol mu nema ramen

Честопати по странициве начекувам како Харибел била најјака од кај Arrancars, зошто?
-За мене број еден Arrancar ми беше Barragan, сеуште се чудам како Aizen победи против него. o_O

После него одма би бил Ulqiorra па тек Stark.
 
2

~2A

Гостин
1. Ulqiorra
2. Start
3. Gilga
5. Grimmjow
Старио имаше instant move, на некој начин патување во времето. Плус што ќе допреше уништуваше... затоа и за мене беше да биди крал на Хуеко Мундо, ама па Аизен како го победи и после тоа да го става бр. 2...
 
B

BrunoFresh

Гостин
Добро Bleach како Bleach малце досадна приказна има ...ама интересна за гледање , тепачки ова она :)
 
2

~2A

Гостин
Добро Bleach како Bleach малце досадна приказна има ...ама интересна за гледање , тепачки ова она :)
Богами, само првиот арк беше јак, после се друго... ама затоа пак прејаката музика и епик моментите во тепачките се... :vozbud:. :)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Богами, само првиот арк беше јак, после се друго... ама затоа пак прејаката музика и епик моментите во тепачките се... :vozbud:. :)
Ichigo 100 пати умре 100 пати се оживеа 100 пати гиизгуби мојќите и 100 пати ги врати и пак најак беше :D
 
B

BrunoFresh

Гостин
Ја немаш прочитано мангата затоа.... не знаеш зошто било така, дури и можеби ќе ти биди смешно. :)
Жими ташлаков таа мангата е. Ни ефекти има ни ништо... Пушта некој банкаи..2-3 страни џоа прашина нешто цртано со молив исчкртано и на крај претворен тој во некоја друга форма. Затоа не читам манги. Ништо неможиш да видиш и осетиш :D
 
2

~2A

Гостин
Жими ташлаков таа мангата е. Ни ефекти има ни ништо... Пушта некој банкаи..2-3 страни џоа прашина нешто цртано со молив исчкртано и на крај претворен тој во некоја друга форма. Затоа не читам манги. Ништо неможиш да видиш и осетиш :D
Ќе го надокнадиш тоа со јутуб Stand up be strong.. и ќе ги читаш Епик моментите особено на почетокот од мангата, па и сеа! xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom