Bleach

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Знае некој уште колку има од мангата? Зашто при крај сум со анимето, имам уште некои си 25 епизоди и планирам после да се префрлам на мангата. Ама не ми се чека од кога ќе ја исчитам цела уште 3-4 месеци секоја недела.
 
2

~2A

Гостин
Знае некој уште колку има од мангата? Зашто при крај сум со анимето, имам уште некои си 25 епизоди и планирам после да се префрлам на мангата. Ама не ми се чека од кога ќе ја исчитам цела уште 3-4 месеци секоја недела.
Јас отприлика можам да ти кажам дека доколку не се одлучи на "влечење", би траела уште 5-6 месеци... онака прогноза од мене.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
никој неможе да предпостави уште колку ке трае мангата може ке се заврши за 3 месеца мозе за година или повеќе не е откриено ништо ни од Кубо
 
2

~2A

Гостин
никој неможе да предпостави уште колку ке трае мангата може ке се заврши за 3 месеца мозе за година или повеќе не е откриено ништо ни од Кубо
Според последниве чаптери зголемив за 3-4 месеци, очигледно развлекува :confused:, а иначе че речев можеби уште 1/3 од аркот. :icon_mrgr:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Значи уште некои 20-30 чаптери.. отприлика.
Иначе стигнат сум до моментот кога го затворија Аизен и ја претераа. Онака ги напумпаа ги напумпаа до бескрај. На Аизен 5 форми му сменија. Башка фалат некои работи во цела приказна. На пример никогаш не покажаа како личи еден тест за Капетан, не покажаа која е причината зашто Аизен толку им се има напнато на Soul Society и зашто сака толку да ги уништи. Али како што кажав, ова не е разјаснето до сега, до каде што сум јас.. не значи дека после тоа нема да се разјасни. :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Значи уште некои 20-30 чаптери.. отприлика.
Иначе стигнат сум до моментот кога го затворија Аизен и ја претераа. Онака ги напумпаа ги напумпаа до бескрај. На Аизен 5 форми му сменија. Башка фалат некои работи во цела приказна. На пример никогаш не покажаа како личи еден тест за Капетан, не покажаа која е причината зашто Аизен толку им се има напнато на Soul Society и зашто сака толку да ги уништи. Али како што кажав, ова не е разјаснето до сега, до каде што сум јас.. не значи дека после тоа нема да се разјасни. :)

друже значи зато реков дека не се знае уште колку ке треае мангата Кубо е прецизен ви приказните можеби ќе се наврати и ке го објасни тоа има уште многу работи со loop hole имам верба во Кубо мислам дека на крај се ќе разјасни
P.S. некаде читав дека и има враќање на Aizen па очекувам тогаш и да разјасни се Кубо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom