BJJ - Brazilian jiu jitsu

Член од
11 јануари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
2
Na advantage.... Sepak 105 kg e i 3 pat gubam od nego uste od beli pojasi :)
И од Мирза губеше како бел, па сега во плав сте повеќе од заслужено 2:0 ;)

Секогаш има нареден пат.
Ти треба малку поразлична стратегија за тешкаши. Спајдер не баш фукнционира на нив.
Тешкашите треба да бидат симнати доле на колена. Така голем дел од нивната тежинска предност се губи.
Класичен затворен гард, отворен knee shield полу гард, deep-half... тоа е моето искуство :)
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
И од Мирза губеше како бел, па сега во плав сте повеќе од заслужено 2:0 ;)

Секогаш има нареден пат.
Ти треба малку поразлична стратегија за тешкаши. Спајдер не баш фукнционира на нив.
Тешкашите треба да бидат симнати доле на колена. Така голем дел од нивната тежинска предност се губи.
Класичен затворен гард, отворен knee shield полу гард, deep-half... тоа е моето искуство :)
Brat od moe iskustvo sum gi rabotel teakasite na spider , ama ovoj bese drug level :) a ubavo vikas treba da smenam ponataka .

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
2
Brat od moe iskustvo sum gi rabotel teakasite na spider , ama ovoj bese drug level :) a ubavo vikas treba da smenam ponataka.
Кој не знае да брани спајдер ќе наседне колку и да е мал или голем.
Но самиот си кажа. Збориме за добар тешкаш. А и ако продолжиш со IBJJF турнири таму те чекаат само добри тешкаши :)

Околу твоја категорија спајдер се брани пред се со враќање назад. Имаш тука добри контри како shin-to-shin варијантата или single-X транзицијата што ја пробуваше во Ниш, што значи дека има игра.
Кога некој е бајаги повисок и потежок од тебе треба само да се исправи во супер-постура и не само што нема спајдер туку ќе те летне и ништо од варијантиве не функционира. Едноставно целата твојата тежина нема да биде доволна да го симне доле.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
колку е цената во карлос маиа и во рутс за месечно ???
и дали можи да потренирам првите неколку месеци ноги?? ми се искина старото кимоно па да не купувам одма ново ??
 
S

SpaceTraveler

Гостин
колку е цената во карлос маиа и во рутс за месечно ???
и дали можи да потренирам првите неколку месеци ноги?? ми се искина старото кимоно па да не купувам одма ново ??
Можеш да тренираш no-gi
Во Карлос Маиа првиот месец ти е 500 денари, а после по 1000 денари.
За во Roots прашај го @choker[DOUBLEPOST=1484077526][/DOUBLEPOST]
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
колку е цената во карлос маиа и во рутс за месечно ???
и дали можи да потренирам првите неколку месеци ноги?? ми се искина старото кимоно па да не купувам одма ново ??
1200. Вторник и сабота ги, четврток но ги.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
колку е цената во карлос маиа и во рутс за месечно ???
и дали можи да потренирам првите неколку месеци ноги?? ми се искина старото кимоно па да не купувам одма ново ??
За Карлос Маја:
Нема потреба од старт да доаѓаш со кимоно. Кога самиот ќе решиш дека е време ќе си земеш.
Тренинзите се во понеделник-среда-петок од 19:30 до 21:00. Плус има оpen mat во сабота од 12 до 14.
Никогаш нема пауза. Еве баш периодов се тренираше на 31-ви декември и 2, 4, 6, 7 јануари.

500 денари првиот месец за нови членови.
1000 денари редовна цена.
Привилегии за талентирани натпреварувачи. Еве баш сега во февруари на 5 такмичари им е платен авионски превоз и сместување за Munich IBJJF. Слична приказна беше и во ноември за Berlin IBJJF. Кога се оди на регионални натпревари превозот за сите е секад џабе.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Kolku na temava vezbaat / se natprevaruvaat bjj? Ja, nikola i space samo ?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom