Baywatch

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Baywatch е американска серија која започна со емитување далечната 1989 година, се прикажуваше десет години, а од 1999 до 2001 започна емитувањеот на "Baywatch Hawaii". Најголема гледаност постигна со ангажирање на најубавите глумици и некои од плебој зајачиците како што се Pamela Anderson (C.J. Parker) и Gina Lee Nolin (Neely Capshaw), кои пред камерите парадираа во тесни црвени бикини.

David Hasselhoff ( Mitch Buchannon ) светската слава ја постигна благодарејќи на Baywatch.

Серијата премиерно е прикажана на
NBC, одма после првата сезона нејзиното прикажување беше откажано заради високите трошоци со кои се соочуваше продукцијата. Но David Hasselhoff го препозна потенцијалот на Baywatch и реши да го врати проектот вложувајќи сопствени финансиски средствакако извршен продуцент. Заштитен знак на серијата беа успореното трчање на атрактивните спасувачи, посебно на атрактивната Pamele Anderson и David Hasselhoff.

Во десетата сезона Baywatch е преместен на Hawaii и серијата беше преименувана во BaywatchHawaii.







Baywatch Hawaii





Soundtrack

 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Па добро можеше и на македонски да ги пишеш овие 4-5 реченици ..

Серијава ништо посебно освен тоа што има убави плажи и згодни девојки..
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Ја гледам чат пат заради лепотиците...:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Клуч.
Прати ми вовед на Македонски па ќе ја отклучам.

И навистина, помрзлив под-форум нема од нашиов. Ве мрзи неколку реченици да напишете. Слика, наслов на филмот, copy/paste, пост...

Ќе почнам да бришам по многу, нема друго...

ЕДИТИРАНО И ОТВОРЕНО,

продолжете...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom