BATMAN: The Dark Knight

H

HCL

Гостин
Бш закон е филмов и приказната, ти ако не разбираш не туку траскај глупости.
Batman begins и the dark knight са 1000000000 пута подобри од претходните 4 дела.
Не би се согласил со тебе, сепак станува збор за личен вкус.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Нема друг филм што заработил толку. Спајдермен држеше рекорд со 151 милиони долари.
Ама спајдермен води со продадени карти :)
Картите се сега поскапи, па затоа бетмен заработи повеќе, но публиката е иста, дури и за еден мал процент помала од спајдермен :helou:

Инаку, никогаш не сум сватил што е толку интересно во филмов. Ќе заспиев насред batman: the beginnings. Па затоа и овој дел не мислам да го гледам
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Го симнав и не се заебав, профи филмче нема што, кој е нестрплив одма торенти нека работат или рапид шер мање више :)
Е овој дел е баш по мој вкус, а не другите банана вестерн некако ми беа :helou: шминкерај!
 
H

HCL

Гостин
Ама спајдермен води со продадени карти :)
Картите се сега поскапи, па затоа бетмен заработи повеќе, но публиката е иста, дури и за еден мал процент помала од спајдермен :helou:
Не само тоа, туку денес народот се води по правилото заработка на филм = квалитет на филм, а забораваат на тоа дека точниот израз е заработка на филм = број на посетители во кино салите на тој филм, што и не го дефинира квалитетот.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Бш закон е филмов и приказната, ти ако не разбираш не туку траскај глупости.
Batman begins и the dark knight са 1000000000 пута подобри од претходните 4 дела.
интересна е приказната ако имаш 2 години. сите умират само бетмен не
 
Член од
23 март 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
интересна е приказната ако имаш 2 години. сите умират само бетмен не
Па филм со суперхерој е шо сакаш да умре бетмен ? гледам кој има 2 години и кој не се разбира ништо
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Добар е филмот се на се, но како акција и не ми е нешто посебно, лично. Има многу подобри. Интересно ми е како еден добар и цврст карактер како Харви губи вера и се претвора скоро во монструм. Се замислив дали всушност таквите карактери се сепак повеќе егоистични отколку духовни па затоа паѓаат на искушенија, но тоа е веќе друга тема и не за овде. :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас сум голем обожавател на Batman сите филмови ги имам изгледано најмалку по 10 пати, ама овој што беше последниот Бетмен - Почеток ич не ми се ареса, колата што му беше личеше повеќе на џип отколку кола на супер херој. А за глумецот (главната улога) да не говорам... ако има оценки од 1 до 10 јас 1 ке му дадам.
За Dark Knight- црниот витез ќе видиме... сепак не ме завлечува премногу оти знам оти истиот глумец е бетмен и Јокерот баш не ми се аресе.
Откако ќе го изгледам ќе можам подетално да коментирам :salut:
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
најдосаден филм од овој нема...
 
U

UnholY

Гостин
Се изненадив кога ја видов оценката од страна на критичарите.

User Rating: 9.3/10

Според оценкиве, би требало да биде прогласен за филм на деценијата.
Сеуште го немам гледано, ама ќе го симнам деновиве, па ќе ги поделам импресиите од него тука.
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
filmot e super. imav moznost da go gleam u kino i epten mi se sviga. malce e predolg za vakov vid na film ama imase super akcija i zapleti. posebno mi se svigase glumata na Leger, The Joker, sto mozam da kazam e eden od naj cool vilani odigran do sea. Jack Nikolson go odigra perfektno, ama Leger toa go odnese na drugo nivo......zakon. imase nekoi delovi kade preterale so moznostite na Betman, ama sea jebiga, od strip e praen, mora da e nerealen...... spored mene 9/10 i toa so najgolema zasluga na Jokerot.:vozbud:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
filmot e super. imav moznost da go gleam u kino i epten mi se sviga. malce e predolg za vakov vid na film ama imase super akcija i zapleti.
Кај гледате во кина?

Патем, мене ова ќе ми биде прв филм да гледам со Бетмен, а овој го одбрав бидејќи има одлични резултати, и сакам да го изгледам Хит Леџер, уште малку и добра снимка.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
го праат дека е нешо посебно али ја мислам дека е ко сите др бетмен филмови тоест глуп дека е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom