BATMAN: The Dark Knight

Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Новиот BATMAN пристигна во кино салите. Во новото продолжение во борбата против криминал повторно се соединиа Christopher Nolan и Christian Bale како главниот јунак. Главниот непријател на BATMAN е Joker (Heath Ledger)!




Но главната фама која се крева околу филмов е околу ,ислењата постхумно да му се додели оскар на Heath Ledger. Што мислите вие? Кои се вашите очекувања за филмот? За Heath Ledger воопшто?



 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
jas misla deka filmot ke pomine dobro a za hit leger se soglasuvam so tebe za da mu se dodeli oskar mislam deka go zasluzuva
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
За филмот коментари кога ке го гледам.За оскар,ја би гласал за да му се даде,имаат земено оскари луѓе кои многу помалку од него ги заслужуваат.
За Хит Леџер,штета што рикна толку млад,ке имаше од него уште многу добри филмови.Омилени ми се The Knight's Tale i The Order.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во основа не ми се допадна замислата да се прави римејк на овој филм, бидејќи оригиналот беше одличен, ама ок тоа е од комерцијални причини. За Хит Леџер ќе кажам откако ќе го гледам филмот.
 
Ј

јовица11

Гостин
Одвај чекам да го гледам филмов,Хит Леџер (RIP) ми е еден од омилените актери и едвај чекам да го погледнам неговото последно филмско остварување:coffee:
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Хит Леџер топ е во филмо, само 3 сати шо трај филмо не чини. негде на средина ти се чини ќе саврши и после уште сат и пол има. приказната малце тапа е, ама ај да не раскажвам шо се случва за тие шо го немат глеано
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Добар ќе биде филмот, го кажуваат дека ептен јак негативец глуми, ќе го изгледаме, инаку Хит Леџер сум го гледал само во Brokeback Mountain, добро одглуми, но филмот не ми се свиѓаше :nenene:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Премиерата на најновото и досега најмрачното продолжение за суперјунакот Бетмен се одржа во Њујорк. "Црниот витез", филмот во режија на Кристофер Нолан ќе остане запамтен во историјата по последната и недовршена улога на починатиот актер Хит Леџер, кој го глумеше негативецот Џокер. Целата филмска екипа има пофални зборови за глумата на Леџер, а во Холивуд веќе е започната иницијатива Леџер постхумно да добие Оскар.
Актерската екипа (од лево на десно): Чин хан, Мајкл Кејн, Гери Олдман, Кристијан Бејл, Меги Гиленхол, Арон Екхарт и Морган Фримен.

На премиерата присуствуваа и мајката, таткото и сестрата на починатиот Леџер.

Режисерот Кристофер Нолан со сопругата Ема Томас.

Љубопитните на премиерата можеа да го видат и вистинскиот Бетмобил...

...како и Бетциклот, односно моторот на суперјунакот.








Kajгана
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Абе излезен е? Јас ко што знам треба во петок да излезе.
 
H

HCL

Гостин
Не очекувам ништо посебно од филмов. Исто како и предходниот.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
филмот можеби ќе го гледам, не ме интересира толку многу.а за хит...незнам, ако заслужува оскар тогаш why not?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Хит Леџер топ е во филмо, само 3 сати шо трај филмо не чини. негде на средина ти се чини ќе саврши и после уште сат и пол има. приказната малце тапа е, ама ај да не раскажвам шо се случва за тие шо го немат глеано
Бш закон е филмов и приказната, ти ако не разбираш не туку траскај глупости.
Batman begins и the dark knight са 1000000000 пута подобри од претходните 4 дела.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293
Филмот руши рекорди на гледаност, само во првиот викенд заработи 158 милиони долари. Не знам некој друг филм толку да заработил.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Филмот руши рекорди на гледаност, само во првиот викенд заработи 158 милиони долари. Не знам некој друг филм толку да заработил.
Нема друг филм што заработил толку. Спајдермен држеше рекорд со 151 милиони долари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom