Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.679
Koj igra FM go znae.Zver postanuvase posle 2 sezoni. :D
Odigra dobro protiv Baern,ne bese los.
Najslabi Fernardinho ,Zabaleta i Jovetic.Frlija luda para za Fernandinho,go preplatija duplo.
Jovetic ne se vide bidejki City se piknaa vo svoja polovina vo prvo poluvreme pa ne mozese da se dokaze.Osven toj prviot sut koj jas go vidov vo gol :) .

Dzeko i Negredo mnogu jak tandem bi bile.Silva i Navas "ke gi hranat" so pasovi.

City i Chelsea najseriozni konkurenti za titula sega za sega mi izgledaat.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.489
Поени од реакции
35.996
Koj igra FM go znae.Zver postanuvase posle 2 sezoni. :D
Odigra dobro protiv Baern,ne bese los.
Najslabi Fernardinho ,Zabaleta i Jovetic.Frlija luda para za Fernandinho,go preplatija duplo.
Jovetic ne se vide bidejki City se piknaa vo svoja polovina vo prvo poluvreme pa ne mozese da se dokaze.Osven toj prviot sut koj jas go vidov vo gol :) .

Dzeko i Negredo mnogu jak tandem bi bile.Silva i Navas "ke gi hranat" so pasovi.

City i Chelsea najseriozni konkurenti za titula sega za sega mi izgledaat.

Јоветиќ ке го видиш со Јаја Туре кога ке е во тимот, зошто денес немаше кој да ја поврзе одбраната со нападот кај Сити, во првото полувреме...
Се виде дека со Туре многу топки напред имаше за сите, и тогаш и Сити почна нешто да игра...
Бери не е играч кој ке ги поврзе одбраната и нападот...

И баш за Бојата мислев, го немам забележано порано, ама одличен беше денес покрај Компани...
А ако продолжи со овакви игри, Лескот може клупа да грее...

Иначе, Силва и Навас ветуваат многу..
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.770
Поени од реакции
11.865


Ова е тимот кој што може да се состави со сумата која Тотехнем му ја бара на Реал за да го купи Бејл.
Можеле да стават и подобри играчи, али океј е.
 
Член од
27 август 2011
Мислења
3.971
Поени од реакции
2.725
Jas predviduvam deka Liverpul ke zavrsi u top 4 ova sezona. Saka kladba nekoj?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
5.962
Поени од реакции
5.433
Немојте бе во 5 литри крв да се кладите, it's a trap :icon_lol: .
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
5.962
Поени од реакции
5.433
Изглеа в комшии му лаат песој навечер, па ќе ги ликвидира нив. (доколку изгуби) ;)
Имат позаебано и од то :icon_lol:.

Него пример да се напрајт бар некоја општонародна корист, тој шо ќе изгубит кладба 5 литри крв да ги донират :).

Иначе он топик, на темата, како фан Арсенал кој моментално е underdog, сезонава можеше да бидит наша(во минато зборвам зш моменталнава состојба на Арсенал на трансфер пазарот зборвит поинаку) само доколку се инвестираше во 1-2 докажан/и играч/и со што ќе се покажеа заби према другиве конкуренти(кои сакале или не ради промените на менаџерски позиции ќе им бидит потребно време за адаптација) дека и Арсенал е тука и дека и тој ќе се борит за титула. Трансфери од типот на Суарез или Руни кои нека се и во најлоша форма го прават тоа предходно споменатото,во смисол еј овие го зедоа Суарез,нема веќе играње к*р со нив. А плус Руни како еден од најдобрите моментални играчи кои настапвет за Англија(иако моменталната форма му е за нигде),ќе имаше поголем голем респект према Арсенал во ФА,медиуми итнт . Нешто слично направи Ферги лани со Ван Перси, покажа заби на конкурентиве(а и покрај тоа доби врвен напаѓач).
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
So loso napraviv? Vmetnav edna statistika od minatata sezona da vidite koku e potcenet Kutinjo ;)
Кој го потцени? Од кога дојде во Ливерпул супер си изигра и нема тука ништо спорно. И Суерез секогаш пишувам дека е екстра играч, ама лајно карактер :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom