Barclays Premier League Season 2011/2012

Кој ќе ја освои оваа година Премиер Лигата ???


  • Вкупно гласачи
    223
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
:pos: Фулам-Спарс комедии беше на крајот. Комплетен хаос.....сој со раце кој со нозе кој со газ само да се извади топката од шеснаесетникот :LOL:
И коа ќе го видиш рез (ако не си го гледал натпреварот) ќе си речеш тотенхем лагано си победиле а уствари заслужија 0 бодови... Фулам имаше околу 30 шута и на крај 1:3 ц ц ц

Судиите мизерија продолжуваат исто секоја недела ебати фудбалот таков
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
И коа ќе го видиш рез (ако не си го гледал натпреварот) ќе си речеш тотенхем лагано си победиле а уствари заслужија 0 бодови... Фулам имаше околу 30 шута и на крај 1:3 ц ц ц

Судиите мизерија продолжуваат исто секоја недела ебати фудбалот таков
E тоа е сега. Слаби беа Спарс во второто ама па и тоа е битен фактор. И да си слаб да се извлечиш. 3 шута три гола а Ливерпул мој 500 шута - еден или ниеден гол. Интересна ќе биди борбата за топ 4 годинава. Само Њукасл да издржат сега. После ќе гледаме инфаркт утакмици а веројатно и фото финиш
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
многу гужва имаше околу нив и тешко е да знае некој од страна што се случуваше пред голот во тие моменти, од прв пат никој не се виде дека играше со рака (т.е. раце :pos:) подоцна беше очигледно на репетицијата, се се одвиваше многу брзо, Волкер изеде и колено во глава па ништо не свирна

како и да е незаслужена победа на спарси и уште еднаш се докажа фактот дека е невозможно да се бранат без класичен деструктивец при водство, овој пат имаа многу среќа и тоа е се
 
A

Auditore

Гостин
:pos: Фулам-Спарс комедии беше на крајот. Комплетен хаос.....кој со раце кој со нозе кој со газ само да се извади топката од шеснаесетникот :LOL:
--- надополнето: Nov 6, 2011 6:36 PM ---

Е добро бе друже тогаш која е најдобра? Сериа А или Примера ? :pos:
Примера, за мене играат поубав фудбал за око, сакам таков фудбал каков се форсира во Шпанија, и нема толку многу судиски грешки и пропаднати утакмици како што има во Англија.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
А да им укинат на другиве лиги уште по едно место и од Англија 5 екипи да идат нема лошо да напраат :icon_lol:
Богами и треба. Ја гледам табелава, од 1ро до 7мо место, се екипишта во споредба со другиве љиги :icon_mrgr:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
Примера, за мене играат поубав фудбал за око, сакам таков фудбал каков се форсира во Шпанија, и нема толку многу судиски грешки и пропаднати утакмици како што има во Англија.
хмм.....играат тие технички фудбал. Ама сепак ја нема онаа динамика што ја има во Премиер лигата. Страшен фудбал се игра во Англија со многу трчање и шутирање. Како машини се фудбалерите. Судиите се слаби инаку се игра страшен фудбал. Дури и најслабата екипа може в шише да те пикни ако запни
--- надополнето: Nov 6, 2011 8:03 PM ---
Богами и треба. Ја гледам табелава, од 1ро до 7мо место, се екипишта во споредба со другиве љиги :icon_mrgr:
Море и повеќе од 7 се. Некако се сруши Вила со заминувањето на Онил а секако и Евертон ги мачи немањето пари. Ама ќе прават серија сега тие нема да можи НАТО да ги тепа до на пролет
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
хахаха НАТО да ги тепа, ме пресмеа Роземберг :D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
хахаха НАТО да ги тепа, ме пресмеа Роземберг :D
Е така е....сега ќе се влечкаат па ко ќе почнат една серија нема да можи НАТО со пушки да ги тепа а камоли фудбалски тим. јбг
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Значи за бесполезната репрезентација во наредниве две недели ќе се замараат набројаниве грешници:

Goalkeepers: Joe Hart, Scott Carson, James Stockdale
Defenders: Glen Johnson, Kyle Walker, Phil Jones, Gary Cahill, Phil Jagielka, John Terry, Joleon Lescott, Ashley Cole. Leighton Baines
Midfielders: Scott Parker, Gareth Barry, Frank Lampard, Jack Rodwell, James Milner, Stewat Downing, Adam Johnson, Theo Walcott
Forwards: Darren Bent, Bobby Zamora, Gabriel Agbonlahor, Daniel Sturridge, Daniel Welbeck
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
Значи за бесполезната репрезентација во наредниве две недели ќе се замараат набројаниве грешници:

Goalkeepers: Joe Hart, Scott Carson, James Stockdale
Defenders: Glen Johnson, Kyle Walker, Phil Jones, Gary Cahill, Phil Jagielka, John Terry, Joleon Lescott, Ashley Cole. Leighton Baines
Midfielders: Scott Parker, Gareth Barry, Frank Lampard, Jack Rodwell, James Milner, Stewat Downing, Adam Johnson, Theo Walcott
Forwards: Darren Bent, Bobby Zamora, Gabriel Agbonlahor, Daniel Sturridge, Daniel Welbeck
Шуќур само два имаме. Кога би можеле и тие да не играат би било супер. :coffee: Инаку ова е најнеспособната репрезентација што постои. Ама баш никаква хемија нема меѓу нив
 
A

Auditore

Гостин
хмм.....играат тие технички фудбал. Ама сепак ја нема онаа динамика што ја има во Премиер лигата. Страшен фудбал се игра во Англија со многу трчање и шутирање. Како машини се фудбалерите. Судиите се слаби инаку се игра страшен фудбал. Дури и најслабата екипа може в шише да те пикни ако запни
Да си ми жив и здрав за постов, тотално ја долови мојата поента, и убаво си реков ја во постот само фер судење и подобра ФА фалат за ПЛ да биде навистина најдобра во секоја смисла на зборот.
Инаку конкретно за фудбалот во ПЛ, велиш во Шпанија се игра технички фудбал, точно е, затоа и го сакам, но еве и во ПЛ се повеќе и повеќе се форсира таков фудбал и веќе оној копачки менталитет и стил на игра послабо е застапен, го држи Стоук, Вулвси, и такви нискоразредни екипи.

За англиската репрезентација ќе бидат потребни вуду ритуали, принесување на жртви на боговите на Олимп за да направат нешто, поголем фејл од оваа репрезентација нема.
Капело не знам на кој начин ги бира првите 11на за Англија и воопшто целиот тим, но се гледа дека овие играчи што ги бира не ги боли ташакот за Англија, не си ни трудат да мрднат со мал прст.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
:pos::pos:
Море ни магии не помагаат. Нема хемија во тимот. Се е џабе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom