Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
мајкл Овен е Ѕвер , само да не се повредува и ќе биде во прв тим на манчестер гарантирам. не случајно има дадено сто и кусур голови!!! Јас сеуште тврдам дека е голема грешка на бенитез што не го потпиша ама па имало и противење од навивачите, не забораваат дека за пари си отиде!!!
Иначе генерално паднат е квалитетот на Премиер лигата . Клубовите као Блекбурн Портсмут Виган кои беа стандардни и стабилни премиер лигаши ептен паднаа во играчки квалитет. Ќе има 7-8 солидни тимови другите ми се...просек!!!!
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Дај пример, јас не видов таков навивач да изјави нешто, Игорче Трпевски можеби рече нешто!

Еве малку за човекот за кој зборувате ....


[FONT=&quot](7) Michael OWEN [/FONT][FONT=&quot]29-g. forward (14.12.79).[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]2 goals in 4 PL apps v Wigan.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]First start for Man Utd in 1-0 PL defeat v Burnley (A), Aug 19.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Man Utd debut as sub in 2-2 CS v Chelsea (Wembley), Aug 9 – lost 4-1 on pens.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Last goal in Newcastle’s 2-2 PL draw v West Ham (H), Jan 10.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Not scored in last 15 apps for Newcastle and Man Utd – the longest drought of his club career.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]7th top scorer in PL history with 144 goals – 3 behind 6th-placed Teddy Sheringham (147). ---- БЕЗ ДЕНЕШНИОТ ГОЛ :aplauz:[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Last hat-trick in Newcastle’s 4-2 PL win v West Ham (A), Dec 2005 – 11th career hat-trick.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Only career red card for 2 bookings in Liverpool’s 1-1 PL draw v Man Utd (A), Apr 1998.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]89 caps/40 goals for England – last cap as sub in 1-0 friendly defeat v France (Paris), Mar 2008.[/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]4th top scorer in England history – 4 goals behind 3rd-placed Jimmy Greaves (44).[/FONT]
[FONT=&quot]Started 23 games with Rooney for England, the pair scored 21 goals between them (Owen 10, Rooney 11[/FONT])


--- МИСЛАМ ДЕКА Е ДОВОЛНО .... СЕПАК ДЕЧКОТО Е ФАНТАСТИЧЕН ГОЛГЕТЕР ....
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Првото реми во цела лига дури во третото коло, денеска Бирмингем - Стоук 0:0

Иначе генерално паднат е квалитетот на Премиер лигата . Клубовите као Блекбурн Портсмут Виган кои беа стандардни и стабилни премиер лигаши ептен паднаа во играчки квалитет. Ќе има 7-8 солидни тимови другите ми се...просек!!!!
Има доста ослабени екипи, но тука се Сити и Тотенхем, кои направија добри екипи, не дека очекувам нешто посебно од нив, но сепак напредуваат од лани.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Бидејки со Англиски многу слабо стојам ако може да ми кажете во кој град е прободен???
Иначе пред натпревар со Тотенхем не е ни малку зачудувачки бидејки се знае каков беше епилогот од натпреварите помеѓу Челзи и Тотенхем пред 2 години во купот на Англија ми се чини беше.

Честитки за победата БЕБИЊА поздрав до сите навивачи на Англиската премиер лига и препорака до модераторите да ги сменат насловите на темите на МАКЕДОНСКИ јазик од сите првенства вака на ништо не личи
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38

Јас како што прочитав изгледа никогаш повеќе нема да игра фудбал,и докторите моментално се борат за неговата лева нога да остане здрава и жива во спротивно ќе му биде ампутирана...жално стварно .

The career of the West Ham man may come to a tragic end following the horrific stabbing attack yesterday…

http://www.goal.com/en/news/9/england/2009/08/23/1455959/west-hams-calum-davenport-may-have-leg-amputated-after
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Секакви идиоти има на Планетава. Дечките шо му го направија тоа, треба да бидат казнети и тоа доста. шо им сторил да му направат нешо такво.

Сепак греота е Девенпорт, и се надевам дека ќе биде се ОК со него.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Зоран Николовски ТВ Сител...портпралолот на ФФМ го сруши рекордот за искажување на глупости во термин само од 45...Гостите од Хард Вајт Лејн...Баба ми знае повеќе а фудбалов од него !!!!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Барнли пак тепаше против Евертон овој пат и утна пенал Саха.Браво за нив само прашање е колку можат да продолжат вака, ако успеат нешо како Хал шо беа минатата сезона треба да се среќни.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Зоран Николовски ТВ Сител...портпралолот на ФФМ го сруши рекордот за искажување на глупости во термин само од 45...Гостите од Хард Вајт Лејн...Баба ми знае повеќе а фудбалов од него !!!!!
Стварно бе нема врска овој од фудбал, ја незнам каде ги наоѓа сител коментаториве:toe:, и Игорче тресе зелени ама барем е смешен :pos2:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Epa znaci ovie Burnley majstorista .. PRvin gi tepaa Man. Utd pa sega i plavite pederi . Odamna mi bile simpaticni kako klub ama od denes mi se vtor omilen tim u Anlgija . Kakva atmosvera pravat ... leleeleel , samo Kopites se podobri od niv . Eve vi eden klip i da gi vidite u akcija malce
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Epa znaci ovie Burnley majstorista .. PRvin gi tepaa Man. Utd pa sega i plavite pederi . Odamna mi bile simpaticni kako klub ama od denes mi se vtor omilen tim u Anlgija . Kakva atmosvera pravat ... leleeleel , samo Kopites se podobri od niv . Eve vi eden klip i da gi vidite u akcija malce
Точно, само ја сум појјак од нив. :) :) :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Oвие мансити партали праат еваа и лескот го земаа...:sex:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Едно прашање, ние се отерасивме а вас као ви се свиѓа Игорче(за коментирањето мислам) .:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom