Avenged Sevenfold

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
ХАХАХАХАХАХА ти ме зезаш или ??? брат пред да се почне кавга пошо не сакам така земи слушниги песните први што им и се па ќе видиш дека си грешка ...
--- надополнето: 29 септември 2012 во 21:23 ---

Работата што е : тие деца што си пискаат "ЛЕЛЕ КОЛКУ Е УБАААВ" ова она .. тоа ги прават бендовите срање ... многу лоши впечатоци од тоа се ставаат ...
Без шмиката нема да има кој да ги слуша..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Другарче зборот срање музика е широк поим. Се се тоа префорсирани бендови кои ги турка лигавењето , скапите спотови, убавите женски фанови, емо популацијата и ред други работи кои мене искрено ме иритираат итоа како, бидејќи ете сум некој огромен љубител на добар звук, но таквите бендови ми се далеку од добар звук, исто далеку од лош звук бидејќи би ги сместил во некоја си класа под лош. Имам еден пријател пред некое време напиша статус : Изгледа кај нас се што има најмалку лајкови и гледаност вреди најмногу! Сосема во право е човекот. Додека овие вадат милиони на ден, такви се и ред други бендови чија листа ја проширувам со линкот кој го постирам подолу. Линкин Парк со новите песнички, Bullet For my vallentine и полно други од подолу кои можеш да ги ѕирнеш слободно. Јас на времето слушав повеќе метал, сега многу послабо бидејќи ете сфатив дека повеќе енергија може да ми принесе помирна музика и да ми задоволи апетити, но тие бендови се ДАЛЕКУ ОД МЕТАЛ! :) Поздрав и секое добро.
http://www.last.fm/music/Avenged+Sevenfold/+similar
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Другарче зборот срање музика е широк поим. Се се тоа префорсирани бендови кои ги турка лигавењето , скапите спотови, убавите женски фанови, емо популацијата и ред други работи кои мене искрено ме иритираат итоа како, бидејќи ете сум некој огромен љубител на добар звук, но таквите бендови ми се далеку од добар звук, исто далеку од лош звук бидејќи би ги сместил во некоја си класа под лош. Имам еден пријател пред некое време напиша статус : Изгледа кај нас се што има најмалку лајкови и гледаност вреди најмногу! Сосема во право е човекот. Додека овие вадат милиони на ден, такви се и ред други бендови чија листа ја проширувам со линкот кој го постирам подолу. Линкин Парк со новите песнички, Bullet For my vallentine и полно други од подолу кои можеш да ги ѕирнеш слободно. Јас на времето слушав повеќе метал, сега многу послабо бидејќи ете сфатив дека повеќе енергија може да ми принесе помирна музика и да ми задоволи апетити, но тие бендови се ДАЛЕКУ ОД МЕТАЛ! :) Поздрав и секое добро.
http://www.last.fm/music/Avenged Sevenfold/ similar
овака поштувам твое мислење знам секој има право да слуша што сака но не им се мешам ... авенџед е ставена во хеви метал ... но исто ко тебе и јас кога ќе ги видам булет фор мај валетајн , и линкин парк ми доаѓа да го скршам мониторот .. тоа за гледаност е сосема точно АЛИ ... авенџед севенфолд според мене не се преценети ако можеш да удвоиш саат време и да го глеаш документарецот (avenged sevenfold all excess) ќе видиш дека не се како тие другите бендови кои од 1 песна се дигнале ...
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
овака поштувам твое мислење знам секој има право да слуша што сака но не им се мешам ... авенџед е ставена во хеви метал ... но исто ко тебе и јас кога ќе ги видам булет фор мај валетајн , и линкин парк ми доаѓа да го скршам мониторот .. тоа за гледаност е сосема точно АЛИ ... авенџед севенфолд според мене не се преценети ако можеш да удвоиш саат време и да го глеас документарецот (avenged sevenfold all excess) ќе видиш дека не се како тие другите бендови кои од 1 песна се дигнале ...
Пиши на гугл "are avenged sevenfold heavy metal" и читај одговори.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.843
Поени од реакции
11.045
Првиот сингл од новиот албум на A7X што ќе излезе на 27ми Август. Хмм, можат многу подобро од ова али останува да видиме.

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.489
Shadows, what are you doin, Shadows, stahp

 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.479
Поени од реакции
2.539
Ги имам слушнато не ми се по мерак , а за тоа Indigo вистина не се хејви метал , ајде да ги класифицираме во металкор , а веќе ако споредуваш хејви метал од 70тите и хејви металот денес е многу различен , таа мелодичност што ја има во хејви металот од 70тите во денешниот ја нема , а и денешните чисти хејви метал бендови се многу поретки , а и право да ви кажам више досадни станавте вие метал елитистите , ова е метал ова не е метал , метал си е метал безразлика дали тие што го изведуваат се острижани како кокошки или петли метал си е метал , сега како што не ги сакате металкор бендовите што требало да прават класичните металци кога излегол thrash металот ? Иначе SOAD се алтернативен метал и хард рок бенд никогаш не биле класифицирани како хејви метал.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Avenged ми се омилен бенд веќе цела деценија и што и да се деси, знам дека засекогаш ќе ми останат. Дури и некад ако вкусот ми се промени, ќе ми останат у срце зошто ми значеле многу во животот. Една огромна пасија ми се! Having said that... еве го нивното ново спотче:



Стилот на новава ми нешто помеѓу Nightmare и Hail To The King албумите, гитарата повеќе накај првиот, вокалот повеќе накај вториот. Anyway, едвај чекам да го пуштат новиот албум!
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Avenged ми се омилен бенд веќе цела деценија и што и да се деси, знам дека засекогаш ќе ми останат. Дури и некад ако вкусот ми се промени, ќе ми останат у срце зошто ми значеле многу во животот. Една огромна пасија ми се! Having said that... еве го нивното ново спотче:



Стилот на новава ми нешто помеѓу Nightmare и Hail To The King албумите, гитарата повеќе накај првиот, вокалот повеќе накај вториот. Anyway, едвај чекам да го пуштат новиот албум!
Се надевам дека новиот албум ќе има песни слични на Blinded in Chains, Almost Easy, Bat Country, Beast and the Harlot, Strength of the World, Gunslinger, The Wicked End etc. Освен тоа рекоа дека со овој албум ќе превземат ризик за разлика од предходниот којшто беше very straight forward и секоја песна беше tribute на некој поголем rock/heavy metal band што влијаел на A7x. Едвај чекам да ѓи слушнам и останатите песни од албумот.
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
2016-та дојде, а бендов лично меме тиња ми остана :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom