ATP Cincinnati (SAD)

Статус
Затворена за нови мислења.
К

кременко

Гостин
финале мареј -надал според мене али ке бидат интересни и двата дуели за гледање
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Мислам дека Ноле има одлична можност да го победи Надал. А за второто полуфинале мислам дека Роже ќе го победи Мареј. Така да типувам финале Џоковиќ - Федерер.
 
К

кременко

Гостин
federer во финалето на мастерс турнирот во синсинати , му покажа на малиот како се игра тенис

во 01 часот по полнок второто полуфинале надал-новак:wink:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.272
federer во финалето на мастерс турнирот во синсинати , му покажа на малиот како се игра тенис

во 01 часот по полнок второто полуфинале надал-новак:wink:
Добра игра на Федерер, наликуваше на поранешниот, го декласира во секој поглед. Ајде финале Федерер - Надал!!!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Премногу лоша игра на Надал, со многу неизнудени грешки, тотално различно од вчера, а Џоковиќ го играше најдобриот меч на турнирот.
Со вакви падови во игра не очекувам Надал да направи нешто посебно на US Open.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Колку и да го сакам , фер е да се признае поразот.Со играта што ја игра, ништо...Не е тој Рафа што беше пред 1 година.:(
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Бравооо, му покажа кој е кој, одлично го изигра, утре напад на светскиот рекет број еден.
 
К

кременко

Гостин
не прикажа ништо посебно новак повеке грешки правеше надал, ја типував обратно финале но мене вака ми одговара да е новак во финале, се надевам дека ке гледаме добар тенис во 18:30ч на 5+ тв и победа на новак
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
ФИнале - ЃОковиќ -Федерер :vozbud:
супер меч
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Честитки за Федерер заслужена победа.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Не го гледам мечот бидејќи бев излезен, но криво ми е што Ноле не успеа да го освои. Ако не грешам ова му е веќе 3 финале што го губи годинава на турнирите од Мастер Серијата. Сепак честитки до Роже. Колку што разбрав бил доминантен и заслужено победил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom