ATP тенис - општа дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Не може никако да отпишеш ГС победник никогаш, па макар и без нога играл. Е сеа, треба да се изанализираат сите околности за мечот, подлога, форма, H2H, временски услови итн. Факт е дека Медо не е сјаен на трева и затоа е толкав фаворит Алкараз, ама мечот од УСО лани мора да биде еден вид на жолт картон за Карлитос (хехе пуши Џонтра), зашо и таму влезе ко голем фаворит и изгоре како свеќа.

Медо гледам на турниров ритернира скоро од основна линија, зборам за прв сервис, искрено ако го тера тоа и против Алкараз не знам колку ќе му биде паметно, ликот едноставно нема техника за тоа и ќе му дозволи многу евтини поени и кратки топки на Алкараз. Од друга страна ако ритернира 5 метра позади основна е осуден на пропаст, ќе го убие со сервис волеи и дропови Алкараз. Многу незгоден мечап е Алкараз за Медо, а на секоја подлога што не е хард Медо е ептен хендикепиран ради движењето и отскокот на топчето. По мене 3-0, евентуално 3-1 за Алкараз ради работиве што ги набројав погоре. Али пак ќе кажам, не смее да се отпише Медо скроз, можеби во услови со затворен кров, некое лудо серверско издание и малце послабо издание на Алкараз, би можел и да добие.
gubi se be. :ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.246
1720628287797.png
Автоматски споено мислење:

If Novak Djokovic acts friendly and passive - "He's trying too hard to be loved, he's desperate" If he acts more assertive and speaks up - "This is why he isn't loved" I don't care if you like or dislike him, but the double standards are crazy.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Eh sega pa ti, koj e ovoj Mekinro ova da go zbori, vide li toj polupismeniot od fejsbuk komentar sto rece za Novak, toj pobiten e za stekot nemoj sea ti vakvi legendi tuka da citiras koi vrska si nemaat so zivotot. :pos:

Poshiroko na Offnet

Si ubode u centar Mekinro, po ne znam koj pat.

He’s like the Darth Vader compared to… look, there’s two of the greatest class acts we’ve ever seen play tennis. Rafa Nadal & Roger Federer. Who can compare to them in terms of what they brought to the table and the way people love them? Nobody. And then this guy Djokovic has the nerve to come in and break into the party….”
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.439
Поени од реакции
40.296
се надевам ова дека ќе го измотивира Новак да освои и да им направи букаке едно на рептилите у публика.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.835
Поени од реакции
5.454
@undercover , намали малце со шерифување и навреди кон други членови! Сметај го ова - прва и последна опомена. ;)
Не претерувај дечко,нема никаде навреда од членот.Какви работи се пишуваат ти се фати за него дека ти ја пецна кралицата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.187
Поени од реакции
35.129
Не претерувај дечко,нема никаде навреда од членот.Какви работи се пишуваат ти се фати за него дека ти ја пецна кралицата.
Аха, ОК, погрешно сум сфатил. Јас мислев кога друг член го нарекуваш пичкетина, абдал, паламудач, говно и стока е навреда, ама штом ти викаш дека не било...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.246
@undercover , намали малце со шерифување и навреди кон други членови! Сметај го ова - прва и последна опомена. ;)
prijatel, nekoj prethodno trebashe da dobie opomena za navredi, no ne dobi,i jas,si velam,ok,valjda na forumot nema dvojni arshini kako primer vo tenisot ,posebno kon Novak,i go prifativ toj ,,dozvolen,, nachin na forumuvanje.Za sherifuvanje podaleku od vistinata ne mozesh da bidesh,bashka ti vregjash sega.
Автоматски споено мислење:

Аха, ОК, погрешно сум сфатил. Јас мислев кога друг член го нарекуваш пичкетина, абдал, паламудач, говно и стока е навреда, ама штом ти викаш дека не било...
pa,navredlivi zborovi od toj kalibar nekoj drug povekje koristi pa ne si reagiral
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.187
Поени од реакции
35.129
prijatel, nekoj prethodno trebashe da dobie opomena za navredi, no ne dobi,i jas,si velam,ok,valjda na forumot nema dvojni arshini kako primer vo tenisot ,posebno kon Novak,i go prifativ toj ,,dozvolen,, nachin na forumuvanje.Za sherifuvanje podaleku od vistinata ne mozesh da bidesh,bashka ti vregjash sega.
Пријави го мислењето каде сметаш дека имало лична навреда кон друг член. Јас такво нешто освен ова твоето и од пред некоја недела еден член што пишуваше навреди кон @Syn , не сум видел. Ако видам, реагирам кон кон кого и да е. Ама не можеме да читаме се, стотици мислења се објавуваат на форумот секојдневно, затоа постои копче пријави.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.246
Пријави го мислењето каде сметаш дека имало лична навреда кон друг член. Јас такво нешто освен ова твоето и од пред некоја недела еден член што пишуваше навреди кон @Syn , не сум видел. Ако видам, реагирам кон кон кого и да е. Ама не можеме да читаме се, стотици мислења се објавуваат на форумот секојдневно, затоа постои копче пријави.
pa vcerashniot post na palamudachot Stef ( ovoj zbor ne e navredliv,guglaj,da znaesh,naprotiv, a i picketina isto taka, si go gledal Variola Vera sigurno , dobar poznavach si na filmska umetnost) isto taka e nakiten ,pa reagiram vo negov stil, bashka i momentot beshe,epten se napenali palamudachot.Koj prv pochna MME, ima edna pretstava od Dukovski,mozda pratish i teatarska umetnost.I krajno,ne e moj stil da placham oti nekoj me doziveal kako glup.Ok,on gubi,mesto da nauchi neshto,on misli oti sum glup, ok.Ushte koga pishuvanje vo stilot na Yoda go dozivuva kako teshko razbirlivo, shto da se kaze
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.696
Поени од реакции
3.854
Во прајмот на големата тројка вакви играчи како Мусети можеа да сонуваат полуфинале.
Така е , Јанович 2013 токму на Вимблдон ќе го заборавиме. Има турнири кога се отвара ждребот за некои играчи и тоа е тоа. Си ја искористи шансата братот, ќе се пофали со полуфинале на ГС. Не може секогаш проектираното да излезе.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
289
Поени од реакции
498
Едно нешто ми паѓа во очи. Како ниеден Ноле фан не се изјасни како магично се опорави од операцијата за толку краток период и почна све да меле на Вимблдон? А истите тие први рипаа овде на форумов кога Надал после операција го освои РГ 2022, како бил допингаш, преправач, фејкувал повреди итн...
Јас не гледам ништо различно во овие две слики. Како и секогаш двојните аршини од нолевци се присутни.
 

Attachments

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Едно нешто ми паѓа во очи. Како ниеден Ноле фан не се изјасни како магично се опорави од операцијата за толку краток период и почна све да меле на Вимблдон? А истите тие први рипаа овде на форумов кога Надал после операција го освои РГ 2022, како бил допингаш, преправач, фејкувал повреди итн...
Јас не гледам ништо различно во овие две слики. Како и секогаш двојните аршини од нолевци се присутни.
Fritz ti odgovori kako, izguglaj, ista povreda imase, ista operacija, ist period, megju rg i wimbledon. On togas dogura do 4ta runda i objasnuvase tuka za Novak i povredata, i kako e mozno da igras. Plus poise vreme imal Novak za oporavuvanje, za razlika od nego.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom