ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
https://www.youtube.com/shorts/ojK64znOR9Y


Вакво плачипикарење не е видено во спортот до сега
plachipickaranje e koga Rafa na svoj servis posle dobar ritern i izguben poen,barashe chelendz so nadesh deka e aut servisot.Placipickaranje e koga Fed se buni ako mu se dozvoli na protivnikot celendz,a toj zakasnil dve sekundi da go pobara celendzot.Ovde apla se gleda deka i Nardi zastana,a posle i Djovak zastana ushte dodeka trcashe Nardi nakaj topcheto.No,ajde,neka e po tvoe,plachipickaranje e.
Mene mi e interesen eden drug moment,Djovak tolku ne navikna da e nepobedliv, samo pred shest meseci osvojuva USO, pred pet zavrshen masters, prv e na ATP ,ke natepa 420 nedeli najmalce,taman eden ,,shokanten,, poraz, trgnaa muabetite za penzija i deka tolku e od nego.Eden losh den, i se mu zaboravate.Pa 37 e pobogu,ima pravo i toj na losh den.A ako sega na Majami (najverojatno ke igra) osvoi,pa vo drugi krajnosti ke odite.Ne e ushte za penzija,ke cepa ushte dve sezoni najmalce,ne sluchajno napravi perestrojka vo menadzerskiot tim,sigurno ne bi pravel takvi golemi promeni ako ima namera da se penzionira, e sega, ke pagja postepeno ,normalno, ama sigurno ke lapne ushte dva slema najmalce.
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Zasto e prekinat tenisot Zverev - Alkaraz ?
Автоматски споено мислење:

Imam uplateno na Alkaraz se nadevam ke pobedi.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Zasto e prekinat tenisot Zverev - Alkaraz ?
Автоматски споено мислење:

Imam uplateno na Alkaraz se nadevam ke pobedi.
invazija na pceli, go apea i Alkaraz, na edna kamera se nakoteni miljarda. True story :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.644
Каков ќотек изеде Ѕверев ноќеска ауууууфффф, му наплати Алкараз за поразот во Мелбурн. Сега финале пред финалето, Алкараз вс Синер, за прв пат Синер влегува како фаворит во нивните дуели. Баш ме занима како ќе се одвива овој меч, Синер е непоразен сезонава, последните два нивни дуели во Пекинг и Мајами ги доби он, H2H е 4-4, а лани дуелот во Индиан Велс го доби Алкараз во два сета. Мислам дека не очекува спектакуларен меч, се надевам без инвазија на пчели и остали летечки субјекти. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.613
Каков ќотек изеде Ѕверев ноќеска ауууууфффф, му наплати Алкараз за поразот во Мелбурн. Сега финале пред финалето, Алкараз вс Синер, за прв пат Синер влегува како фаворит во нивните дуели. Баш ме занима како ќе се одвива овој меч, Синер е непоразен сезонава, последните два нивни дуели во Пекинг и Мајами ги доби он, H2H е 4-4, а лани дуелот во Индиан Велс го доби Алкараз во два сета. Мислам дека не очекува спектакуларен меч, се надевам без инвазија на пчели и остали летечки субјекти. :D
Плус моментално на Live ATP листата Синер е пред Алкараз, зашто во секој случај освен ако го освои турнирот, Алкараз губи бодови. Директниот дуел во полуфинале е всушност меч за 2 место на ATP листата: ако Синер победи, останува втор, ако Алкараз победи, го враќа изгубеното 2 место.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.651

Па што не се откажа хахахах
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Го даваат некаде мечов?
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Do 23:30 sigurno nema da prodolzat so igra, eventualno posle toa. Eksik
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.376
Финале Медведев - Алкараз, прекината серијата победи на морковот годинава. Карлитос не го дава второто место, а после Мајами вероватно и двајцата ке го поминат Џовак
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.644
На форхенд го надјача вчера, Синер не можеше да го издржи тоа темпо и премногу грешеше за негови стандарди. Неверојатно многу му одговараат овде условите на Алкараз, да можел сам да бира не би си избрал вакви услови за игра. :D

Али страшен меч во секој случај, малце загрижи на крајот што Синер се фаќаше за левата нога али ваљда не е ништо сериозно.

Очекувам победа на Алкараз денес, мислам дека нема што да бара Медо во овие услови против противник кој воопшто не му одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom