ATP тенис - општа дискусија

Член од
14 август 2010
Мислења
1.217
Поени од реакции
1.458
Се надевам дека ке му тргни на Синер, не дека навивам за него, него ради поинтересно финале да гледаме
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.217
Поени од реакции
1.458
Се подразбуди (ама не и разбуди) морковот кон крајот на 2 сет како најава за поинтересен 3 сет.

Не верувам дека Медо би победил во 3 сета, па не е тој Синер да звршува работа без изгубен сет, Медо во 5ти сет влегува во елемент :icon_lol:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.580
The last time the AO men’s final didn’t include Djokovic, Nadal or Federer (2005)…
- Marat Safin and Lleyton Hewitt were finalists
- YouTube and Twitter didn’t exist
- Novak Djokovic hadn’t won a Grand Slam yet
- Our courts were green
- Coco Gauff was less than a year old
Од ова финале почнав да навивам за Хјуит. Ми стана жал дека изгуби на домашен терен. :D На крај се испостави дека тоа му беше последно финале на ГС турнирите.

За среќа, немав сличен ефект врз кариерата на Џоковиќ. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.948
Поени од реакции
112.130
Од ова финале почнав да навивам за Хјуит. Ми стана жал дека изгуби на домашен терен. :D На крај се испостави дека тоа му беше последно финале на ГС турнирите.

За среќа, немав сличен ефект врз кариерата на Џоковиќ. :D
Доволна казна ти е што навиваш за Манчестер Јунајтед.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.217
Поени од реакции
1.458
Медо според проекциите, ке го добие 5иот сет :anco:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.701
Поени од реакции
2.690
Ако му се случи на Медо 2022 финалето, нека се пензионира подобро.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.850
Поени од реакции
4.133
Ауууу :popce:

Едит: се извади шаргарепата , крајно агресивно осеќа дека снемува гориво Медведев малце по малце , 5 сет го има на тацна со ваква игра само ментално колку е спремен сега да биде ГС шампион

И да , кур да јаде публикава , се радуваат на грешка на прв сервис на Данил , ти ебам сељаците англосаксонски
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.217
Поени од реакции
1.458
То е, не е жив Медо ако не го однеси мечот во 5ти сет, предвидливо од него. Ама ке добие сигурен сум
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
525
Поени од реакции
1.724
То е, не е жив Медо ако не го однеси мечот во 5ти сет, предвидливо од него. Ама ке добие сигурен сум
Да пошо, на 2-0 за него свесно го однесе мечот во 5ти сет за да тепа во истиот. Со 6 саати повеќе на терен од Синер. Интересна ДНОпертиза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom