ATP тенис - општа дискусија

Член од
9 мај 2023
Мислења
162
Поени од реакции
469
Алиасим не е играч за на земја, не знам што очекувавте. Фоњини беше елитен играч на оваа подлога, никаково изненадување не е ова. Фоњини на добар ден, во топ форма, во еден момент беше втор играч по квалитет на земја, веднаш зад Надал. Тоа што беше психо и без победнички менталитет е сосем друга работа.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Алиасим не е играч за на земја, не знам што очекувавте. Фоњини беше елитен играч на оваа подлога, никаково изненадување не е ова. Фоњини на добар ден, во топ форма, во еден момент беше втор играч по квалитет на земја, веднаш зад Надал. Тоа што беше психо и без победнички менталитет е сосем друга работа.
Абе нека не е играч за земја, 0-3 губи у прв меч. Кај му е младоста бе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Кој беше подобар? Не го спомнувам Новак, правам муабет за играчите кои беа специјалисти за земја. Ферер, Алмагро, Фоњини.
Епа втор играч во свет на земја пиша, што не е точно. Новак и Федерер се тука секако, а и Ферер под дифолт. Тоа што Фоњини знае на ура да изигра ГОАТ левел тенис против појакиве не го праи втор играч на земја у свет. Топ си е он ама не бил никогаш втор играч на земја у свет.

Него Алкараз слабиот, црна земја го изеде овој Цоболи.
 
Член од
9 мај 2023
Мислења
162
Поени од реакции
469
Епа втор играч во свет на земја пиша, што не е точно. Новак и Федерер се тука секако, а и Ферер под дифолт. Тоа што Фоњини знае на ура да изигра ГОАТ левел тенис против појакиве не го праи втор играч на земја у свет. Топ си е он ама не бил никогаш втор играч на земја у свет.

Него Алкараз слабиот, црна земја го изеде овој Цоболи.
Штом го растури Коболи, мора да е многу јак.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
@undercover и викаш Алиасим го има тенисот у малиот прст?o_O
druze,ako dobro pratish tenis,togash go znaesh Fonjini.Ako go znaesh Fonjini,znaesh oti go ima dobivano Nadal povekje pati, a na slem ednash,i toa bash spektakularno go nadigra posle 0:2.E aj prashaj me po taa analogija dali Rafa go ima tenisot vo maliot prst.Ili,eve Tim,od grend slem champion ne moze da vrza dve pobedi,i toj izgubi denes.Dali itoj go ima tenisot vo maliot prst.Krajno,ako ne me razbra vo koj kontekst go spomnav Aliasim i drugite od top deset deka go imat tenisot vo maliot prst,jebi ga,ne znam sho drugo da doobjasnuvam.
Konstantnosta prijatel,za nea zborevme.Djabe ako gi imash teniskite veshtini vo maliot prst, ako ne mozesh da go drzish tvojot high level konstantno
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.169
Поени од реакции
2.635
Инаку се надевам нема да мешаат политика на РГ по пораката и изјавата што ја прати денес Ноле. Ете украинскиве тенисерки веќе го претеруваат со глупости ,Сабаленка и била крива , ама никој не се замара со тоа , напротив добила поддршка од публиката.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.546
@undercover и викаш Алиасим го има тенисот у малиот прст?o_O
Имал и проблеми со стомак, труење некое ваљда, ноќта пред мечот, плус проблеми со тетивата за време на мечот, наводно и планирал да се повлече така да не дека е мерило денешново негово издание али секако сезонава ништо позначително не прави, не го ни пратам до душа многу ама резултатски е доста тивок оваа година споредбено со лани истиов период од сезоната.

Лани не дека се потури од титули у прв дел од сезона ама мислам Ротердам го освои против Циципас у финале, имаше супер АО и пораз од Медо во четврт финале или полуфинале беше 3-2 во сетови, во Рим јако му се држеше на Новак исто и против Рафа на РГ успеа да му земе 2 сета што секако не е мала работа.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
227
Поени од реакции
344
druze,ako dobro pratish tenis,togash go znaesh Fonjini.Ako go znaesh Fonjini,znaesh oti go ima dobivano Nadal povekje pati, a na slem ednash,i toa bash spektakularno go nadigra posle 0:2.E aj prashaj me po taa analogija dali Rafa go ima tenisot vo maliot prst.
Го знам Фоњини да. 4 победи цела сезона, не постои годинава. Да, го добивал Надал ама у 2015. Сега сме 2023 да те потсетам. Значи сума сумарум Фоња нигде го нема цела сезона и оп доаѓа и го плеска Феликс 0-3. Ако е точно ова што вика @Syn некако да се прогледа низ прсти, ама пак у какви било околности да изгубиш 0-3 од Фабио на слем во денешно време, а притоа си топ 10 играч е голем резил.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Го знам Фоњини да. 4 победи цела сезона, не постои годинава. Да, го добивал Надал ама у 2015. Сега сме 2023 да те потсетам. Значи сума сумарум Фоња нигде го нема цела сезона и оп доаѓа и го плеска Феликс 0-3. Ако е точно ова што вика @Syn некако да се прогледа низ прсти, ама пак у какви било околности да изгубиш 0-3 од Фабио на слем во денешно време, а притоа си топ 10 играч е голем резил.
ok,aj prodolzuvame so ping pong.
Da ti brojam li porazi na top ten igrachi vo nivni karieren i po vozrast prajm tajm od igrachi von top 50.Ili eve,Nadal,Djovak,Federer, i kakvi porazi imaat nicim izazvani u pik na kariera, a ne pak koga se bile roviti,ili neshto im ,,krckalo,,. Stahovski,Rosol,Brown,Veseli i tn.Tuku,ti definitivno,povekje ti e kejf da pishesh neshto reda radi nasproti efektot shto go stvarash deka ne gi razbitash rabotite od prva.Da ne izleze oti sum fan na Aliasim,skraja da e,maliov osven shto ne krshi i pravi cirkusi,vo lejkata ima seriozen problem,ponestabilen e od Fognini ,Bublik i Gulbis zaedno.No,teniskite veshtini gi ima vo maliot prst,kako i mnogu drugi,no za da bidesh Novak,Rafa,Fed, treba da imash i vo lejkata.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.053
Алиасим е тешко тенџере од играч, преценет максимално.
Не дека не е добар, ама е далеку од тоа што сакате да го прикажете.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.169
Поени од реакции
2.635
Абе ќе освои мастерс тоа сигурно, топ 20 играчите сите ќе освојат или веќе имаат освоено. Освен Де Минор... него ни Господ не го спасува.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
227
Поени од реакции
344
Абе ќе освои мастерс тоа сигурно, топ 20 играчите сите ќе освојат или веќе имаат освоено. Освен Де Минор... него ни Господ не го спасува.
Па у топ 20,само 6 или 7 играчи имаат повеќе титули од Де Минор. Не ја гледам логиката,зошто другите би освоиле а он не.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.169
Поени од реакции
2.635
Мука е да се гледа Медо на РГ , какво канцерогено издание со Ерани сервис и сто дупли, боље што изгуби. Може и трева да прескокне, не гледам што има да понуди и таму. Се чудам како го освои Рим , тешка будала...
Секоја чест за бразилецов , следи стандард пораз во второ трето коло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom