ATP тенис - општа дискусија

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.595
Поени од реакции
38.074
So novite tehnologii i metodi vo naredni 10 do 15 godini naukata ke treba da objasni kako Medo zema masters na zemja. Kakva greota bese denes, Nadal sea da mu dojde vakov kakov sto e, da ne moze da odi, poveke od 3 gema ne gubi so Medo tuka.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.821
Поени од реакции
30.911
Аааа, еве! Кој рече дека Синер ќе играл финале на Ролан Гарос? :coffee:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.628
Поени од реакции
1.493
Ја реков. На 5-4 меч топката во четврти сет ич немаше среќа иако смечот беше лош, ама тука све тргна надоле. Не може да се каже дека не игра висок интензитет и дека нема еден од поатрактивните дворачни бехенди за гледање.
Си има бариери , праи по 100 грешки , нема константност во еден меч шо резултира со 1/4 финале како најголем успех на ГС и сеуште да е без мастерс.
Физички исто за толку млад играч тажно да глеаш како се влече во 5ти сет, му се дешава тоа цело време.
21 година е , дефинитивно има арсенал во него и желба за повеќе, само да подобри некои работи и ќе дојдат резултатите.
Него сега за Зверев се отвара долниот ждреб , денес играше на ниво на топ 5.
Убава шанса да го повтори успехот од лани. Едино црнчето може да го заебе , Чорич и Димитров немаат гориво мислам за полуфинале.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.828
Поени од реакции
10.466
Како може да е фаворит некој за освојување, а да му влијае едедн поен?
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.628
Поени од реакции
1.493
Како може да е фаворит некој за освојување, а да му влијае едедн поен?
Браво , вадење работи од контекст. Иди погоре и ќе видиш дека ниеднаш не реков Синер е фаворит за освојување. Моето предвидвување беше финале Алкараз - Синер или Алкараз - Руне што сеуште е можно. Фаворит за освојување може да има еден , а тоа во моментов е Алкараз и го пишав тоа во две мислења.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.628
Поени од реакции
1.493
Не се сеќавам на некој ГС со толку драма и еден тон натпревари со 5 сета и пресврти од 2-0 , а тек е 3 коло.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.508
Поени од реакции
32.782
Зошто никојпат нема челенџ технологија на овие турнири, до подлогата е или не им се дава пари?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.128
Zasto na šljaka topceto ostava traga..
Така е топчето на земја остава траг...
Но има и спорни ситуации, пример играчот покажува на една точка од теренот дека таму паднало топчето, а главниот судија од столчето се симнува и упорно судијата покажува друга точка, и му вели на играчот дека не е таму топчето паднало и дека тоа што го покажува играчот е траг од некој од претходните поени.

И во таква ситуација нека докаже играчот, нема шанси тука играчот.
Во таква ситуација, еден на еден играчот и судијата, секако дека последен е зборот на судијата.
А тоа не е фер. Имаше таква ситуација пред неколку години кога играа баш еден против друг Џоковиќ и Надал во Париз, и Џоковиќ му велеше на судијата дека судијата покажува погрешен траг, но последен беше зборот на судијата, од таа спорна ситуација и се распадна играта на Џоковиќ во тој меч.
Дури и за телевизискиот пренос и камерата покажа дека онаа точка која ја покажуваше Џоковиќ беше правилната точка од тој спорен поен.

Најубаво е и на земјените подлоги да има компјутерска технологија.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
201
Поени од реакции
295
Зошто никојпат нема челенџ технологија на овие турнири, до подлогата е или не им се дава пари?
Тие до лани рефлектори немаа, ги прекинуваа мечевите поради мрак, ти очекуваш Hawk-Eye да стават. :pos:
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Zosto e stavro baniran ?
Izgleda se imaat skarano so Acid, mu ima barano dildo na popust
 

Kajgana Shop

На врв Bottom