ATP тенис - општа дискусија

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.921
Поени од реакции
35.255
И овој Рубљев мислам нема да направи ништо конкретно у кариерата, многу е некако ... прачкаст.

Среќа има шо е тенисер, иначе печен беше за сериски убиец или педофил.

rublo.png
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.117
Поени од реакции
107.356

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ех, што ти значи искуство :) Му држеше лекција по тенис се до почетокот на тајбрејкот, за да целосно се исклучи во истиот. Има светла иднина Алкараз, штета што денес не успеа да го победи Беретини против кој и онака беше фаворит. Ќе имаше отворен пат до полуфинале...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Утре стартува Калин на јуниорскиот турнир. Десетти носител е, во прво коло против 66-от јуниор во свет, русинот Јарослав Демин.
Калин ако не се лажам четврта рунда на Вимблдон стигна лани?

Него за друго ти реплицирам, играше на УС Опен или не? Не се сеќавам дека сум прочитал нешто
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
115
Поени од реакции
207
На Вимблдон лани стигна до третото коло (осминафинале), а на УС Опен беше прв носител во квалификациите, тогаш имаше ранк негде околу 60 место, и изгуби уште во првото квалификациско коло, а знам имаше сет и брејк предност во вториот сет.
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
115
Поени од реакции
207
Штета, Калин изгубил 7-6, 7-5. :( Немал свој ден очигледно, дури 38 неизнудени грешки..
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.634
Поени од реакции
2.598
Ја го гледав Калин неколку пати, на Спортклуб имаше пренос на еден турнир кога беше короната 2020, типацот тотално неспортски се понашаше со 12-13 години постар тенисер од него. Го гледав и за Дејвис Куп лани, беше тогаш посмирен и подобар, но многу е живчан и брзо се нервира.. ако не го среди тоа, нема да го бидне.. му посакувам се најдобро и да успее ама психичката смиреност е најбитна во тенисот, како и работата со нозе.
Автоматски споено мислење:

го гледавте ли Рафа - Качанов вчера? Предобро изигра Рафа, пасингот во 4 сет на брејк шанса пичку матер предобро !! а и реакцијата на Рафа секако ! Ако го победи Саша у 1/4 сигурно иде у финале Рафа.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ако некој има EurosportPlayer, може да гледа Replay од мечот на Калин. Гледав малку, водеше 3-1 во тајбрејк прв сет, и имаше сервис, наместо 4-1, направи дупла 3-2 и така до 3-7.

Публиката жив циркуз, скандирање МА КЕ ДО НИ ЈА, никогаш северна.. итн. Да играше финале дејвис куп во Скопје, мислам дека ќе имаше поприбрана атмосфера :D
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.634
Поени од реакции
2.598
16-14 прв сет тај брејк Рафа-Манарино, ако не и најдобриот тб што сум го гледал. Каков тенис!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Шаповалов го испкескал Зверев 3-0. Печен е за финале :P
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Me razocara Zverev, go gledav na isto nivo so Medo i Rafa. Od raperot izgubi be...Shapo ne postoese od Wimbledon navaka.

Sega bruka ke e Baldal ako ne igra finale
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.117
Поени од реакции
107.356
Me razocara Zverev, go gledav na isto nivo so Medo i Rafa. Od raperot izgubi be...Shapo ne postoese od Wimbledon navaka.

Sega bruka ke e Baldal ako ne igra finale
Зошто да е брука? Помина времето кога имаа он и другиве двајца по 27 години и кога се знаеше дека до полуфинале нема од кого да изгубат. Не дека не е фаворит за влез во финале ама нема да е брука ако евентуално изгуби од Беретини или Шапо, едино нешто што не е возможно е да изгуби од Монфилс, него и со една нога ќе го тепа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom