Assassin's Creed 2

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Јас колку шо имам свртено игри ти толку ноќи немаш преспано,зато не ми се прави паматен јас сватив се од играта туку ти дали свати,Ај кажими шо беше поврзано со тоа на крајот?? "Паметен??"

Хахахаха, колку ме смеат таквите ко тебе. :tv:

Извини дечко, ти си хардкор гејмер. :back:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Јас колку шо имам свртено игри ти толку ноќи немаш преспано,зато не ми се прави паматен јас сватив се од играта туку ти дали свати,Ај кажими шо беше поврзано со тоа на крајот?? "Паметен??"

Хахаха, те молам немој со вакви детски изрази... За играно, имам играно многу, нејќам да се споредувам со никого, ама дома имам ризница од 500+ игри од 1997 па наваму...

Иначе играта сеуште ја немам сфатено комплетно, пробувам да ги соберам сите Пердуви, и да го отклучам The Truth, ама колку што разбрав до сега, Дезмонд е избраниот, Минерва всушност ја прати пораката преку Ецио до Дезмонд, дека светот е во опасност. Бидејќи не е точно одредена датата на катастрофата, има многу претпоставки дека би било 2012, па затоа и некои гејмери го сместија 3тиот дел во овој временски период, иако имаше и размислувања дека 3тиот дел ќе следи женски Ассассин, и ќе земе време од 1939-1945 ( 2та светска војна ) :smir: Сега се е до Дезмонд, дали ќе успее да го спаси човековиот род :)


+ Едно прашање за тебе:
Кој е Спаниард? :) (чекам објаснување, кој бил што бил, каде бил) :)

аа да и уште 1 прашање:
твоите "графити", дали уопште знаеш што се, и кој е нивниот автор? :)

Ако не одговориш точно на прашањата, слободно можам да те прогласам за нуб кој игра игра само колку да ја помине :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Добро, доста си ги меревте знаењата.

Интересна игра, конечно се нафатив и јас да ја поиграм малце. Убаво изгледа, интересна е, уште да немаше ваква заштита...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Добро, доста си ги меревте знаењата.

Интересна игра, конечно се нафатив и јас да ја поиграм малце. Убаво изгледа, интересна е, уште да немаше ваква заштита...
Па нема веќе таква заштита :)
 
?

..........

Гостин
Во 5та ми се чини секвенција беше, што треба да правам кога ме враќа назат со Алтаир нема некое објаснување мапа ништо па добро би ми дошла помош совет,
Благодарам:smir:
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Во 5та ми се чини секвенција беше, што треба да правам кога ме враќа назат со Алтаир нема некое објаснување мапа ништо па добро би ми дошла помош совет,
Благодарам:smir:
Треба да го следиш (односно неа), односно да се качуваш по куките каде што оди она
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Само не разбрав што се случува во The Truth
Која е таа женска на Алтаир?
Најверојатно таа ќе биде главен лик во следната AC(рано е за претпоставки)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Дали некој ја сретна пораката
Sumerian Me 23.
Се наоѓа во една од загатките, од парче на "The Truth" и сеуште барам нејзино објаснување.

Дознав само дека Me 23 значи WEAPONS.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
ВНИМАНИЕ! СПОЈЛЕР! (Модерaтор стави го во "црно" ова долу, зш незнам како).

Некој накратко да ми кажит шо се деси на крајот, кога та жената(ко дух шо е :D) во Рим му кажува нешо на Ецо. Не сфатив баш најдобро...
Ај бе кажете. :):):)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Само што ја инсталирав играва. Ја купив од продавница, така да незнам дали инсталацијата ќе биде иста како вашите.

Проблемот ми е следен. Одкога ја инсталирав и го копирав кракот, во инструкциите на пишува дека треба да ја стартувам иконата „server“ и после да го стартувам .ехе-то од играта. Е сега кога го стартувам ехе-то, ми се појавува „Ubisoft Game Launcher“ и треба да направам акаунт за да ја играм играта. Ќе ги пополнам сите полиња, и кога стискам Submit ми вика дека треба да сум имал интернет конекција, дека не сум бил конектиран на интернет. Ќе ставам слика за појасно.

error.jpg
(клик на сликата за да се зголеми)

Ако може некој да помогне, фала многу.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не треба да креираш акаунт, праи се дека имаш напраено и пиши било што :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Не треба да креираш акаунт, праи се дека имаш напраено и пиши било што :)
Фала многу. Средив. Ќе има некакви проблеми при играње, пример да неможе да се сејфува или да неможе лоад да се прави? Ќе мора интернет да иам упалено или изгасено додека играм?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Фала многу. Средив. Ќе има некакви проблеми при играње, пример да неможе да се сејфува или да неможе лоад да се прави? Ќе мора интернет да иам упалено или изгасено додека играм?
Само пишувај ист јузер и пас на секое вклучување и нема да имаш проблем. И твој избор е, дали со нет или без.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
1
најдобра игра што имам у животот играно..исто така мислев и за кецот ама ова го надмашува кецот..добра графика,добра приказна екстра комбати и кој не ја пробал нека ја проба..
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ako moze nekoj da mi pomogne ... imam problem so vklucuvanje na igrata se napraiv kako sto trebase i go startuvam emulatorot... se pojavuva toa za username i password ke pisam u. i p. i ke se iskljuci sve nema da se pusti igrata :S pls help
 

Kajgana Shop

На врв Bottom