Artifact - The Dota 2 Card Game

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Не знам какви им се плановите, ама имаат можност да им понудат на играчите нешто што другите online card games не го нудат во моментов. Тоа е трејдање/купување/продавање на карти меѓу играчите. Постоечкиот трејд систем и маркет на Steam можат лесно да го овозможат ова.

Ако сакам некоја специфична карта, во другите игри треба или да купувам packs со надеж дека ќе ми се падне или да грајндам даст за да ја искрафтам картата. Или па ако имам дупликат, треба да го скршам за даст, на тој начин губејќи голем дел од вредноста на картата. Зашто да немам можност да мењам карти со некого, или па ако веќе давам пари, да имам можност да ја купам од маркет само таа карта што ми треба, или пак ако имам дупликат, да можам да го продадам на маркет?

Valve не би изгубиле ништо со ова, туку баш напротив, би добиле. На истиот начин како што добиваат од купување/продавање на скинови за CS:GO и други игри на Steam Market. Да, на овој начин би се намалила потенцијалната продажба на packs, ама од друга страна којзнае колку ќе зимаат од провизија секој ден.
Jebaited




Ми теквит баш ко почвев hearthstone, еден другар почна да ми се фалит како добил два Ragnaros, па му реков да ми пуштит еден. :D
Прво мислев педер се прајт ко ми рече дека неможиш да менвиш карти, глупо ми звучеше а и уште е глупо шо нема начин да трејдаш карти.
Ништо не е глупо. Близард така решиле да прават пари.
Ако имаше пазар и размена,цела експанзија ќе собиравме за 1 месец. Вака или ќе фармаш 3 месеца за само најпотребните карти или ќе ти пукне к_рот од фармање и чекање и ќе пукнеш 100-200 евра,долари за пакови.
Близард не губи, само добива со ова.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Објавија детали пред некој ден. На три борда ќе се одвива партијата.




https://www.pcgamer.com/artifact-guide/
Да ги еам да не има и шума за фармање ?
Концептов е нешто како нов револуционерен ама изгледа ќе испадне тешко срање. Прво колку концентрација ќе ти треба за 3 борда паралелно да ги играш ? Второ со колку карти ќе се игра една партија за можеш да се носиш на 3 борда ? Трето една партија 2 саата , 3 саата колку ќе се игра ? Четврто во играва се ќе се плаќа па дури и самото учество . Како планираат да и се приближат на ХС како водечка игра во овој жанр или да ги надминат Гвент и останатите игри.
Според мене сепак МОРПГ Дота ќе си остане таму каде што е а оваа че биде тешко фијаско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom