Armin Van Buuren @ Summer Club Colosseum - 15.07.2010

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ауууу аууу!Најбољи жур досега шо сум бил во моите 17 години!:hail:
на шо друго си бил до сега????????не сваќај како да се акраме,онака кажи да видам шо си пропуштил шо прошло у македонија:smir:

--- надополнето ---

и да.ме занима дали беше mash-up от на Cirez D & Armin Van Buuren-On off of love (avb mash-up)???

т.е. ова

 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
на шо друго си бил до сега????????не сваќај како да се акраме,онака кажи да видам шо си пропуштил шо прошло у македонија:smir:

--- надополнето ---

и да.ме занима дали беше mash-up от на Cirez D & Armin Van Buuren-On off of love (avb mash-up)???

т.е. ова

Да таа беше
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Која беше таа траката што ја пушти после оваа од клипчево ?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Која беше таа траката што ја пушти после оваа од клипчево ?

Прејака трака...

Иначе, журкава беше екстра, секоја чест за Армин, развали! Изборот на траки беше перфектен. Браво и за Блејк, добро ја загреа атмосверата.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
веруем дека сте си прошле топ,сум бил 3 пати на бурен,не ми се идеше вчера.Мене годинава ми беше врхунац Gareth Emery во Colosseum зимското.Криво ми е шо нема да одам на PVD ама се надевам дека ќе го фатам на Ibiza додека сум таму.т.е. се надвеам дека ќе иам кеш додека сум таму.:smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.668
Поени од реакции
21.740
Одлично беше, мој ако не се лажам Хет Трик на Ван Бурен, веќе и јас почнав да ги заборавам. Подобро од првиот пат ама нешто полошо од лани. Пак како и лани заврши со Communication на мое големо задоволство. И позитивно ме изненади со ремиксот на As the rush comes од Motorcycle една од моите поомилени траки. Џган фул беше ама тоа се знаеше однапред. Невидено моќно-позитивна енергија пренесува малиот. Не би се двоумел и на следното негово доаѓање да одам.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165

Од ноќеска. mwa
значи ти беше лево од мене ццц :)

веруем дека сте си прошле топ,сум бил 3 пати на бурен,не ми се идеше вчера.Мене годинава ми беше врхунац Gareth Emery во Colosseum зимското.Криво ми е шо нема да одам на PVD ама се надевам дека ќе го фатам на Ibiza додека сум таму.т.е. се надвеам дека ќе иам кеш додека сум таму.:smir:
добро беше на емери само тука многу повеќе луѓе имаше :/
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Оваа беше една од Топ 5 журките на коишто сум бил...минатиот пат од икс причини морав порано да ја напуштам журката,но овојпат убаво не радени,одлична атмосфера,весели луѓе,таман за движење и дишење...се на се чиста десетка...браво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom