Apple iPhone SE

Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Излезен пред неколку часа, новиот iPhone SE го има дизајнот на 5S кој што од поголемиот дел на корисниците се смета за најдобриот дизајн на iPhone, во комбинација со внатрешноста на iPhone 6S.
Мало ама јако :D
И со излегувањето на SE официјално производството на 5S е прекинато.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Цело време се збореше дека телефонот ќе добие заоблени рабови како генерацијата 6.
Разочаран сум. Само го рециклираат старото. Старо рамка, стар хардвер.... Ништо импресивно.
Генерално не сум многу импресиониран од apple во последно време. Отсуството на Стив се чувствува многу. Премногу.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Револуционерен 4 инчен дисплеј со чипи-чан тамагочи резолуција и 16ГБ...490 евра. Овие озбилни се или тестираат до кој степен може да ги дупат сопствените фанови в мозок?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Цело време се збореше дека телефонот ќе добие заоблени рабови како генерацијата 6.
Разочаран сум. Само го рециклираат старото. Старо рамка, стар хардвер.... Ништо импресивно.
Генерално не сум многу импресиониран од apple во последно време. Отсуството на Стив се чувствува многу. Премногу.
Па реално и со Стив Џобс немаше последниве години некоја иновација ама ова веќе патетично ми изгледа.

Не сум фан на Апл ама се надевам ќе се искупат некако со следната генерација.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мене ми се свиѓа шо е стариот дизајн зошто од аспект на дизајн тој е многу подобар од новиот што беше на ајфон 6. Е сеа тоа што у поглед на перформансите ко шо читав немаат сменето ништо е огромен минус за нив.
Самсунг ќе ги јаде годинава, па и ЛГ мислам, мада ајфон уште си го има статусот дека е телефон за високата класа.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
а уствари што е разликата сега од SE и 5S Според нив?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Еден куп луѓе има шо сакаат 4 инчен телефон , плус со тие перформанси. Иос е страшно оптимизиран и работи мазно за разлика од некои уреди со андроид со 8јадрени процедори и 8 гига рам и пак е џабе, значи ајфон е ајфон само тој шо не користел можи да зборува дека бил слаб бла бла, незнам како уште луѓе не сфатија дека џабе ти е најјак хардвер кога андроид е светлосни години зад иос


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
22
Мене ми се свиѓа шо е стариот дизајн зошто од аспект на дизајн тој е многу подобар од новиот што беше на ајфон 6. Е сеа тоа што у поглед на перформансите ко шо читав немаат сменето ништо е огромен минус за нив.
Самсунг ќе ги јаде годинава, па и ЛГ мислам, мада ајфон уште си го има статусот дека е телефон за високата класа.
Рано е да го кажеш ова. Да почекаме да излезе 7цата и 7 Про па ако ја утнат работата со тие може самсунг да ги јаде епл, ама лг има уште многу јаболки да јаде да ги стигне. Фактички малиов нов ајфон ги има деловите на 6Ѕ во мало пакување за луѓе кој сакаат помали екрани.. ако уште постоја такви..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Сигурно е вентилатор во гробот Стив сигурно.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Рано е да го кажеш ова. Да почекаме да излезе 7цата и 7 Про па ако ја утнат работата со тие може самсунг да ги јаде епл, ама лг има уште многу јаболки да јаде да ги стигне. Фактички малиов нов ајфон ги има деловите на 6Ѕ во мало пакување за луѓе кој сакаат помали екрани.. ако уште постоја такви..
Океј, ја нешто не сфаќам, SE не е нов производ на ејпл ?
Ако е тогаш зошто да споредуваме со 7 и 7 про ?

А иначе за ЛГ, нели 5ката викаат дека била најиновативен телефон до сеа, бар така иам читано, и затоа ми се создава впечаток дека се на добар пат и дека во споредба со ајфонов SE се конкурентни.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Океј, ја нешто не сфаќам, SE не е нов производ на ејпл ?
Ако е тогаш зошто да споредуваме со 7 и 7 про ?

А иначе за ЛГ, нели 5ката викаат дека била најиновативен телефон до сеа, бар така иам читано, и затоа ми се создава впечаток дека се на добар пат и дека во споредба со ајфонов SE се конкурентни.
Сериозно лг со епл го споредуваш?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
а уствари што е разликата сега од SE и 5S Според нив?
Тоа што го има А9 чипот (истиот кој е вграден и во 6s),има 2гб рам меморија (исто како 6s) и има 12mpx камера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom