Antenna 5, дали сте нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Вчера тој ерик љисиц емси рече дека ќе има само делови...и ја пушти целата емисија
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Вака изјава во 1 и 25 попладне т.е. 13:25 а гласи вака
Вечерва Love Songs на Antenna5...со ДЕЛОВИ од последното гостување на Тоше. А деловите испадна цела емисија, а слоганот на емисијата е РАЗГОВОРИ ВО ЖИВО....блаблабла
...mizlam deka minatata emisija erik najavi deka ovoj ponedelnik ke sme ja slusale celata posledna emisija so tose bidejki bilo na baranje na slusatelite poradi toa sto tose peel vo zivo, i kolku e tocno toa ne znam. Taka i bese. A i prethodno treba da se znae deka od koga si zamina toshe sekoj ponedelnik imase segmenti od peenjeto na tose vo emisijata... sto bese super, barem mene.
е, сеа.. ти си изреволтиран пошто пуштија цело интерву и гостување место делови?
што е тука проблемот? барале слушателите целосна реприза, па што!? што има тука чудно, морбидно и зашто се овие ненормални!?!?
слоганот на емисијата занемари го.. се знае каква е ситуацијата. што си се фатил за слоганот?
Вчера тој ерик љисиц емси рече дека ќе има само делови...и ја пушти целата емисија
па што ако ја пуштил? ГРЕВ Е?! што е толку трагично!?!?!?!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
na kraj na kraistata, pa toj e legenda za nego treba da se zbori, nego treba da go slusame, pa makar toa da e i obicna reportaza dodeka bese ziv....!
nekoj koga ke se spomne mrtva licnost reagiraat uplaseno zacudeno... nema tuka cudno, pa ako zaminale tie ne zaminale spomenite so niv, a za sto se tie ako ne za razkazuvakje i sekjavanje?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Кенгур ај сега кажи ми како не е морбидно и морничаво тоа појавувањето на човекот без глава кој што кажува дека е Тоше? Или тоа е, а емисијата со обраќањето на Тоше кон сите е убава работа? Сакаш да го гледаш Тоше-има спотови концерти/Сакаш да ја слушаш неговата музика-имаш mp3 wav и слични формати кои што се пуштаат по станиците, телефоните, компјутерите.....ОК знаеме дека си контраш на одредени членови и ќе праиме тука возење на точак по угорница у 3та ако продолжиме, секој со својот став. Мојот е тој, дека е морничаво да се пушта емисија каде што Тоше не поздравува, ако тебе ти е убаво ОК....лет ит би
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
е, сеа.. ти си изреволтиран пошто пуштија цело интерву и гостување место делови?
што е тука проблемот? барале слушателите целосна реприза, па што!? што има тука чудно, морбидно и зашто се овие ненормални!?!?
слоганот на емисијата занемари го.. се знае каква е ситуацијата. што си се фатил за слоганот?

па што ако ја пуштил? ГРЕВ Е?! што е толку трагично!?!?!?!
se soglasuvam so tebe, zatoa i potencirav deka e na baranje na slusatelite...
vvo sekoj slucaj ne ja doslusav emisijata zatoa sto bese tose vo "zivo" tuku poradi licni pricini... ednostavno da go slusnes kako ti vika pozdrav do tebe ( tvoeto ime ) iako ne si ti, dodeka razmisluvas kako bi bilo, da se druzevte i da ti dadese neoj sovet, bas onaka kako sto toj znaese, koga si obeshrabren i toj da ti reci Aaajt pozdrav... mislam se osetiv zabelezana i nekako mi bese ok, ali ipak... se iznervirav poso osekav seuste toplina i ljubov, a toj ne e tuka :(... iskluciv deka ne sakav da placam uste tolku


malce poopsirno, ali samo kolku da se znaee deka ne mi smetase emisijata sinoka.!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
na kraj na kraistata, pa toj e legenda za nego treba da se zbori, nego treba da go slusame, pa makar toa da e i obicna reportaza dodeka bese ziv....!
nekoj koga ke se spomne mrtva licnost reagiraat uplaseno zacudeno... nema tuka cudno, pa ako zaminale tie ne zaminale spomenite so niv, a za sto se tie ako ne za razkazuvakje i sekjavanje?
па многу нормално дека треба... јас незнам што сакаат да постигнат? побрз заборав? да не се пуштаат ни песни ни спотови ни концерти ни гостувања? шо ви е на вас бе, опрајте се!
и сеа очекувам некој_Бт да ми дое и да каже "остајте го да почива во мир"... толку ви сече луѓе. па, ај да ги заборавиме сите што починале ако не, а?
место да барате повеќе репризи и гостувања и сл. вие спротивното.. зашто цела а не дел?
алоооооооооо!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Луѓето од што сакаат да изразат почит ептен го претеруваат,без да размислат дали ќе повредат или навредат некого...
Иако премногу е болно тоа што го направиле Антена5 имам разбирање зашто сигурно таа емисија во која гостувал Тоше им била една од најубавите,а откако ќе останат само спомени сите ќе се сеќаваат и ќе ги споменуваат оние ведрите и среќни и не го сметам за грев тоа што ја репризирале таа емисија.

А за клипот немам коментар, вчера ми го прати една другарка... не сфаќам како може да постои некој толку бесчувствителен и безобзирен и искрено се надевам дека тркалото ќе се сврти и животот дупло ќе му врати за тоа што така се поигрува со туѓи чувства...

Аман,човекот не може да почива во мор поради такви ретардирани суштества што се прокламираат како ЛУЃЕ!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
За џабе фамава, и темава, малку да размислевте, убаво кажа горе кенгур, на се и сешто се дава реприра, па така и антена 5 во спомен на тоше , и 40 дена од неговата смрт, имаше реприза на негово гостување во емисијата, ништо страшно,
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Кенгур ај сега кажи ми како не е морбидно и морничаво тоа појавувањето на човекот без глава кој што кажува дека е Тоше? Или тоа е, а емисијата со обраќањето на Тоше кон сите е убава работа? Сакаш да го гледаш Тоше-има спотови концерти/Сакаш да ја слушаш неговата музика-имаш mp3 wav и слични формати кои што се пуштаат по станиците, телефоните, компјутерите.....ОК знаеме дека си контраш на одредени членови и ќе праиме тука возење на точак по угорница у 3та ако продолжиме, секој со својот став. Мојот е тој, дека е морничаво да се пушта емисија каде што Тоше не поздравува, ако тебе ти е убаво ОК....лет ит би
ke moze li da mi kazes kakva ima vrska toj klip so temava?, malce ne te sfakjam
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Кенгур ај сега кажи ми како не е морбидно и морничаво тоа појавувањето на човекот без глава кој што кажува дека е Тоше? Или тоа е, а емисијата со обраќањето на Тоше кон сите е убава работа? Сакаш да го гледаш Тоше-има спотови концерти/Сакаш да ја слушаш неговата музика-имаш mp3 wav и слични формати кои што се пуштаат по станиците, телефоните, компјутерите.....ОК знаеме дека си контраш на одредени членови и ќе праиме тука возење на точак по угорница у 3та ако продолжиме, секој со својот став. Мојот е тој, дека е морничаво да се пушта емисија каде што Тоше не поздравува, ако тебе ти е убаво ОК....лет ит би
Појавувањето на човекот без глава и обраќањето и поздравувањето на Тоше на Антена 5 ги споредуваш и сметаш дека се исто?
Точкест, нема везе муабетот. Ете самата Лејди Ди кажа дека самите слушатели барале да се пушти целата емисија каде гостува Тоше. Ако тебе ти е морбидно и ти е тешко, не слушај.
Како шо кажав во мојот претходен пост, мене баш би ми дошло убо ако гледам дека на секоја тв станица, на секое радио или шо знам ти шо, го емитуваат Тоше. Не гледам овде никаква ненормалност.:smir:

И аман прекинете со тоа, остајте го да почива во мир. Ако сакаме да го гледаме и слушаме, тоа не значи дека не го оставаме да почива. Напротив, го правиме повозвишен и со тоа нема да биди заборавен.

И не ми е јасно Маwечко. Како претеруваат? Со то шо ги дават неговите спотови?
То е претерување?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Кенгур ај сега кажи ми како не е морбидно и морничаво тоа појавувањето на човекот без глава кој што кажува дека е Тоше? Или тоа е, а емисијата со обраќањето на Тоше кон сите е убава работа? Сакаш да го гледаш Тоше-има спотови концерти/Сакаш да ја слушаш неговата музика-имаш mp3 wav и слични формати кои што се пуштаат по станиците, телефоните, компјутерите.....ОК знаеме дека си контраш на одредени членови и ќе праиме тука возење на точак по угорница у 3та ако продолжиме, секој со својот став. Мојот е тој, дека е морничаво да се пушта емисија каде што Тоше не поздравува, ако тебе ти е убаво ОК....лет ит би
каде пишав дека клипот е океј? убаво се изјаснив на првата страна за клипот. како воопшто ги споредуваш клипот со тоа интервју па и билокое друго од сериозен медиум?
точкест, значи ти не би сакал да видиш ни едно интервју од тоше? ни концерт ни ништо? или само си згрозен од интервјуата?
не сум контраш према членови, туку на нивните постови. има разлика. воопшто не ме засега кои се, како се, зашто се. битни ми се постовите бидејќи на жолтиов екран само тоа го гледам.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Излеа точки сакал, да прати порака за својата љубена и да ја прочитаат во живо, но наместо тоа, идела реприза на тоше проевски од неговото последно гостување, и нормално дека тое е морничаво и морбидно :(
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
Морничаво беше, уствари неможев да слушам ... и исклучив ... а оф топик, најдов нешто на youtube што стварно ме вознемири, кој го направил ова нека носи срам и грижа на совест до крај на животот!
сељаков е циган, можете да го видите кај мостот, кај скејт парк.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
167
Точкест не се нервирај, репризата беше намерно целосно дадена ради 40-те дена од неговиот погреб, така да мислам дека тек нареден пат ако воопшто има ртеприза на емисиите кога тоше гостувал тоа ќе биде тек за најмалку 6 месеци.
Почитта е оддадена, сите се присетивме на него и неговиот дух, кој позитивно кој негативно.
Што даправиме точкест но има некои традиционални празници кои ги славиме ние меѓу кои е и двапати во годината Духови при што се чествува за душите на мртвите, морбидно, неморбидно, тоа е реалноста, таа е нашата традиција.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Не се нервирам, мене ми звучеше лошо да се даде целата емисија. Скорпио со неговите просерувања станува пресмешен, мањечко не ја читам.....Кенгур друже пак ќе кажам, на мене и како што гледам и на некои други не им се свиѓа, и нормално дека има и луѓе на кои што им се свиѓа. Или/Или не сум само јас тој што се буни против ова, си ги бранам моите ставови. Шо сега одма да се напаѓаме и слично, кажи си што сакаш да си кажеш, и јас ќе си кажам тоа што сакам. ОК, тоа што сакав да го кажам го кажав, се појавуваат просерувачи ама ок ќе пуштиме вода:wink:
Гаго, религијата стинкс:) одамна го имам кажано тоа. Човекот е мртов нека почива во мир, убаво е да се слушне неговиот глас како ја пее Цреша, или Игри без граници или било која друга песна....

Уствари ај сега ќе се поправам и удавам во контрадикторност...леле знам згрешив грешки направив:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom