Antenna 5, дали сте нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
точкест, врати се! врати се!
кажи ми, конкретно, што толку те погоди во репризата? дали те погоди репризата од вртелешка? дали и некоја друга?
едит. не се напаѓаме, полемизираме :pos: дебатираме... нишо страшно де...
немој со тоа "јас си го кажав моето, ти твоето"... работава е да разјасниме...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Да ме погоди и репризата од вртелешка, ме погоди и репризата на антена и репризата на пинк ме гаѓа сеуште.....ете ова е за Тоше ама ај само замисли си за свој близок, како би било да ти се појави така одеднаш, мило и драго или језивно и ќе сакаш да се рабудиш?????
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Jaс не просрав, го изнесов своето мислење, ако тебе те погоди, ондак вистината боли, и ти викаш дека сум просрал
So sorry bro, :smir::pos2:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Да ме погоди и репризата од вртелешка, ме погоди и репризата на антена и репризата на пинк ме гаѓа сеуште.....ете ова е за Тоше ама ај само замисли си за свој близок, како би било да ти се појави така одеднаш, мило и драго или језивно и ќе сакаш да се рабудиш?????
болдираново не ти го сватив...
а сеа одговори ми, конкретно, зашто те гаѓаат репризите? лоши спомени? го мразеше човекот, умре, па уште ти го дрват со него? што?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Лесно потресна личност сум ок, премногу сентиментален сум и многу работи си сваќам лично и здраво за готово. јас сум пивка и ти биди Кенгур Кока Кола :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Кенгур ај сега кажи ми како не е морбидно и морничаво тоа појавувањето на човекот без глава кој што кажува дека е Тоше? Или тоа е, а емисијата со обраќањето на Тоше кон сите е убава работа? Сакаш да го гледаш Тоше-има спотови концерти/Сакаш да ја слушаш неговата музика-имаш mp3 wav и слични формати кои што се пуштаат по станиците, телефоните, компјутерите.....
Морбидно е да се споредуваат тие две работи.
Тој што го снимал клипот ... ај да не си гнасам уста, ќе му се запише делото кај што треба, па ваљда со соодветна мерка ќе му се врати.
А друго ... навистина не разбрав што е лошото во тоа што пуштиле на Антена цела емисија со Тоше. Напротив, криво ми е што не разбрав на време и не ја слушав. Без оглед колкава болка би ми создала, сакам да го слушам како пее во живо, особено тие странските хитови кои не успеа да ги издаде некако ... баш ми е криво.
И да ... знаеме дека кој сака може каде сака да си го слуша, ама не е грев ако тоа некој јавно го прави. Ако е така, зошто ти саботата на Кајгана радио, по повод 40 дена од неговата смрт, го пушташе најболниот албум со посебна најава? Јас неможам да ги слушам тие песни без солзи ... требаше да ти отворам ваква тема? Од една страна го правите светец, од друга страна треба да се тргне од јавност само после 40 дена ...
Исто ме иритираат и замерките да не го споменуваме повеќе, за да почивал во мир:uvo: ... нека не се споменува во безвредни и трачарски муабети, а за убаво, за сеќавање не треба да имате против ... крајот неможам да го најдам на луѓево општо ...
Уште нешто ... јас па имам тотално спротивна замерка ... срамота е што повеќе документарци и песни на Тоше гледам на Пинк, отколку на нашите медиуми ... кај нас можам само на вести да слушнам кој е најнов трач околу смртта и ништо повеќе.
И то.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Лесно потресна личност сум ок, премногу сентиментален сум и многу работи си сваќам лично и здраво за готово. јас сум пивка и ти биди Кенгур Кока Кола :wink:
несериозноста го нагласува поразот... како и да е, еве ти совет од мене: навикни се, биди повеќе муж! пошто многу често ќе го гледаш и слушаш.. впрочем и така треба да биде!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Точкест, ако веќе кажуваш дека нема потреба од навреди, држи се до тоа. Никој не те навреди за да си земеш за право да се обраќаш со "просерувачи". Така нормално ја тераш упм дискусијава, дека нема да ти остане должен никој, па да не ти врати.
И да ... ако веќе навлегуваме подлабоко, како што веќе навлеговте ... не би требало да те замара сето тоа со Тоше толку многу од некоја емотивна страна ... ти беше еден од тие кои го плукаа откако почна да ја надградува својата кариера надвор од нашата граница ... неможе денес да нејќеш некого, утре да сакаш ...

Туку доста е, задржете се на темава ако имате уште нешто да кажете и без навреди ... секој таков пост ќе биде избришан.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Точкест, чоек го тупиш веќе.

Види сеа, пуштиле реприза, убо, интересно да се слушне, да се потсетиме на некои спомени. Оки, језиво јес да е малце, но ништо страшно. Репризата си беше на место и си заврши работа. Без лоши работи, без рекламирање и обид за добивање повеќе слушатели. Енд оф стори.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не ми се верува дека можеле тоа да го направат
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
ти беше еден од тие кои го плукаа откако почна да ја надградува својата кариера надвор од нашата граница ... неможе денес да нејќеш некого, утре да сакаш ...
Дивајн друга тема за друго место е цитираново....Кажав зашто пљукав по човекот, ама ако почнам сега да објаснувам ќе навлеземе во друга тема-историја. Доколку ние самите не си го штитиме и применуваме тоа што е наше најдраго и најценето а тоа е ЈАЗИКОТ на кој што зборуваме МАКЕДОНСКИ. Е сега, немаме свој јазик кога излегуваме надвор од земјава и се појавуваме на некоја си разна телевизија и збориме на нивниот јазик нели. Што покажуваме со тоа? Не дај боже да се појават фраери и фраерки кои што ќе кажат дека Тоше не е наш шо ќе праиме? А немојте ни да мислите дека нема да се појават, круг е и се врти, истото се случуваше за Александар Македонски, истото се случуваше и за Кирил и методи итн итн....да не го тупам многу со офтопик
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не ми се верува дека можеле тоа да го направат
Oзбилно, човече, леле, Тоше го дадоја кај шо пее, за да можеме да се потсетиме на неговиот прекрасен глас, и прекрасна изведба на тие странски песни!:tapp:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ајде уште двајца припадници на HipHop police-от, чекам да се изјаснат и да бегаме...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom