ANIME (Генерална дискусија)

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
One piece го гледам од почеток од кога постои, не можам да го изневерам! Секоја недела ми е луфи :D
Немам ништо протв одлично се движи приказната ама можеше да скрати и да не гњави многу.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Боеуто да, ради наруто. А аста ни мене не ми се свиѓаше ама па некако сега супер ми е :)
Џамп форс да не ја играш? :D
Знам на шо мислиш,и мене за некои така ми се дешава,со тек на времето дури гледаш иако на почеток не ти се бендисва eventually it grows on you.А иначе за играта ја играв ко излезе ама мн малце, механиката на играта и комбато all over the place беа не му беа баш средени и само mash buttons праев секогаш непредвидливо беше шо moves ќе напраеа ликовите:D,вкрај excited бев за играта ама некако разочарувачка ми беше,добрата страна на играта ми беше изборот на ликови од шонен анимиња кои ги имаја одбрано за играта за то немам никаква критика.Со сите испробав да играм најброкен беше Гоку,имаше еден потег шо беше не одбранлив кај него,од позади се појавуваше (нема врска на која дистанса беше) и со kamehame wave те рока и само то можиш да го спамаш цело време за противникот да не можи да мрдни.Така да mixed feelings за играта.:rolleyes:
Автоматски споено мислење:

Како бе гледате очобол како Буруто јас Наруто не го изгледав ради глупите филери инаку и Уван пис многу тупат и одугвлекуваат можеше да се преполови од Дресроса па наваму премогу замараат страшно е то што нема квалитетно аниме за гледање.
Тешко прашање стварно,муабето ко ќе гледам Боруто она реченицата од Godfather ми се врти" look how the massacred my boy",ама ае 20 мин. неделно можам да одвојам за :гомце:. Наруто отруено беше со филери знам ама секогаш special ќе ми е,дека уште на а1 кога го даваја 2008 од тогаш го гледам, а кога гледаш нешто како дете секогаш со преголема возбуда го гледаш и ќе си остани со тебе секогаш.Колку пати да го гледам нема да ми се здосади,а веќе три пати full го иам прегледано 720 еп. и онака некој пат рандом си пуштам епизоди исто како со Драгон бол.На овие две анимиња hc фан 4life :cool:
Автоматски споено мислење:

Немам ништо протв одлично се движи приказната ама можеше да скрати и да не гњави многу.
Кога се пари во прашање не е битно колку години го влечат ако прај пари има да го молзат до макс а и ние со него ќе си растиме.:tvg:
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.723
Kako vi se gleda anime so tolku low quality CGI?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
По би гледал добро аниме од 80ти со добра сторија него 90 посто денешно сра*е.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
По би гледал добро аниме од 80ти со добра сторија
Го изгледав Dororo од 2019, сега мора да се гледа Dororo од 69та. Од друга страна, кај мене љубовта према анимето се роди со Akira, Ghost in the Shell, Animatrix... и кога го гледав Full Metal Alchemist толку ми беше, се навлеков.
него 90 посто денешно сра*е.
не знам што е со сезонава и со дементирани некои анимиња како Redo of a healer и други софт-порн анимиња. Се повеќе и повеќе испливуваат такви.


Seven deadly sins продолжи, некој го гледа?
последната сезона што моментално се прикажува? не. Ми остана филмот од претходната сезона, требаше го гледам пред да ја изгледам сезоната.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Го изгледав Dororo од 2019, сега мора да се гледа Dororo од 69та. Од друга страна, кај мене љубовта према анимето се роди со Akira, Ghost in the Shell, Animatrix... и кога го гледав Full Metal Alchemist толку ми беше, се навлеков.

не знам што е со сезонава и со дементирани некои анимиња како Redo of a healer и други софт-порн анимиња. Се повеќе и повеќе испливуваат такви.



последната сезона што моментално се прикажува? не. Ми остана филмот од претходната сезона, требаше го гледам пред да ја изгледам сезоната.
2Д rules 3Д никогаш нема да го има апилот како 2Д.
Оди гледај Симсонови не се закачај бе.
Како ти беше името.
:pos: :pos: :pos:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554

Kajgana Shop

На врв Bottom