ANIME (Генерална дискусија)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ако сте мераклии на martial arts манги и аниме (али доста недостатоци има анимето) повеле читајте ја и гледајте го анимето ова е само една тепачка помеѓу првакот на турнирот и некој си добар фајтер во ММА. :D

https://www.youtube.com/watch?v=idBRmvCLH9U&t=103s


Kengan Ashura е првичната манга која се фокусира на развојот на Ohma Tokita, но има многу тепачи од различни држави, ви гарантирам дека не е од оние манги, мех, се знае што че биди на крајот бла бла бла, секоја тепачка е приказна по себе и крајно непредвидлива. :D
Имаше едно бокс аниме неодамна се викаше Мегало Бокс, причата беше до некаде предвидлива, но имаше одличен саундтрак.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Имаше едно бокс аниме неодамна се викаше Мегало Бокс, причата беше до некаде предвидлива, но имаше одличен саундтрак.


Ако сакаш квалитетно бокс аниме или манга hajime no ippo.

Кенган Ашура е за underground martial arts, помеѓу богатите корпорации кои ги претставуваат одредени борци, без разлика дали се јакуза, тепачи од професионални јавни борби, борачи, кечери, боксери, каратисти,џудисти итн...

Како и да е, непредвидливо е до самиот крај мангата.
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Минатата седмица го почнав Monogatari series-от го препорачувам
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Некој има гледано Shimoneta да препорача? Се мислам да го гледам. Вреди?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
вчера го загледав Jujutsu Kaisen и супер е :) порано си имав неколку аниме серии што си ги следев и на сите им излагаше нова епизода во различен дел од неделата
моментално ги гледам black clover, boruto, one piecе
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
вчера го загледав Jujutsu Kaisen и супер е :) порано си имав неколку аниме серии што си ги следев и на сите им излагаше нова епизода во различен дел од неделата
моментално ги гледам black clover, boruto, one piecе
Black cover не ни го почнав, многу одбивен ми е главниот лик, ради то не му дадов шанса,Боруто незнам оти го гледам сеуште, најверојатно ради почит кон Наруто и се сомневам дека некогаш ќе го достигни то Наруто шо го имаше. One piece моментално врв ми е скрос засилен е и си го држи правецот,секоја недела го чекам со нетрпение.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Black cover не ни го почнав, многу одбивен ми е главниот лик, ради то не му дадов шанса,Боруто незнам оти го гледам сеуште, најверојатно ради почит кон Наруто и се сомневам дека некогаш ќе го достигни то Наруто шо го имаше. One piece моментално врв ми е скрос засилен е и си го држи правецот,секоја недела го чекам со нетрпение.
Боеуто да, ради наруто. А аста ни мене не ми се свиѓаше ама па некако сега супер ми е :)
Џамп форс да не ја играш? :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.236
Black cover не ни го почнав, многу одбивен ми е главниот лик, ради то не му дадов шанса,Боруто незнам оти го гледам сеуште, најверојатно ради почит кон Наруто и се сомневам дека некогаш ќе го достигни то Наруто шо го имаше. One piece моментално врв ми е скрос засилен е и си го држи правецот,секоја недела го чекам со нетрпение.
Како бе гледате очобол како Буруто јас Наруто не го изгледав ради глупите филери инаку и Уван пис многу тупат и одугвлекуваат можеше да се преполови од Дресроса па наваму премогу замараат страшно е то што нема квалитетно аниме за гледање.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Како бе гледате очобол како Буруто јас Наруто не го изгледав ради глупите филери инаку и Уван пис многу тупат и одугвлекуваат можеше да се преполови од Дресроса па наваму премогу замараат страшно е то што нема квалитетно аниме за гледање.
pa dogledaj go bez fileri, imase filler list niz netov. :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
One piece го гледам од почеток од кога постои, не можам да го изневерам! Секоја недела ми е луфи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom