ANIME (Генерална дискусија)

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
One piece почнаа да тупат многу последниот арк можеше да го го завршат пред 2 години.
Очигледно не си во тек со мангата, мора да одолговлекуваат оти во спротива за брзо анимот ќе ја стигне и ќе нема материјал за адаптација
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.620
Поени од реакции
7.188
Мене интересен ми е.
Главното дејство да али другото е вртење у круг и филер како што нагласи Ашбуртон заради мангата е да не престигне анимето.

Очигледно не си во тек со мангата, мора да одолговлекуваат оти во спротива за брзо анимот ќе ја стигне и ќе нема материјал за адаптација
Има и други опции нека стват на пауза како дргонбол што напрви.
Онаа вртење по вно беше досадно.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Го гледаме, 25 год више :)
Солидно, јас 2014 го почнав и веќе 4 години си го чекам неделно, но да бидам искрен претупено, за малце да мрдни плотот требаат мин 15 епизоди, ама it is what it is.
 

Гилбург

king of the pirates
Член од
3 март 2022
Мислења
12
Поени од реакции
7
Мене интересен ми е.
исто
Автоматски споено мислење:

Солидно, јас 2014 го почнав и веќе 4 години си го чекам неделно, но да бидам искрен претупено, за малце да мрдни плотот требаат мин 15 епизоди, ама it is what it is.
јас за 1 година изгледав точно 756 епизоди-
Автоматски споено мислење:

1646399126175.png
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Ѕирнете го Cyberpunk: Edgerunners од нетфликс, пријатно изненаден сум од него, 10 епизоди е и ги бинџнав на едно седење, кратко и слатко, убо стори со преубав сетинг.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Ѕирнете го Cyberpunk: Edgerunners од нетфликс, пријатно изненаден сум од него, 10 епизоди е и ги бинџнав на едно седење, кратко и слатко, убо стори со преубав сетинг.
Пред некој ден го стаив во листа, супер!!!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.227
Ново Bleach аниме има?
Каде продолжува, каде што заврши оригиналното Bleach аниме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom