Android vs iOS vs W.P. 7

Според мене најдобар е:

  • Android

    Гласови: 4 50,0%
  • iOS

    Гласови: 1 12,5%
  • W.P.

    Гласови: 3 37,5%

  • Вкупно гласачи
    8

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ајмо сите да се поклониме по еднаш.

Да бидам искрен, голема улуга за ова има смрта на Стеве. :) Како и да е, одличен напердок на Ејпл
Да бидам поискрен, Стив можи да умри само еднаш...Така да имаат сериозна главоболка за задржување на врвот.

п.с. Очекувам Нокиа да си го врати местото за брзо.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да бидам поискрен, Стив можи да умри само еднаш...Така да имаат сериозна главоболка за задржување на врвот.

п.с. Очекувам Нокиа да си го врати местото за брзо.
Нокиа во правилен момент одлучи да го напушти симбијан. Сега имаат одлични телефони но сепак се премногу скапи, од 2-ра половина на оваа година ќе има поефтини телефони со windows phone кој ќе бидат достапни за сите. Од тогаш натака се очекува боомот на нокиа.

Иначе интересно е тоа што од втората генерација на windows phone веќе нокиа има 50% од продажбата на телефони, потоа следат хтц, самсунг....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Нокиа во правилен момент одлучи да го напушти симбијан. Сега имаат одлични телефони но сепак се премногу скапи, од 2-ра половина на оваа година ќе има поефтини телефони со windows phone кој ќе бидат достапни за сите. Од тогаш натака се очекува боомот на нокиа.

Иначе интересно е тоа што од втората генерација на windows phone веќе нокиа има 50% од продажбата на телефони, потоа следат хтц, самсунг....
ќе видиме шо ќе испадни, мада секој Windows Phone многу лесно се преправа во андроид (по потреба), или најубавото дуал ОС па кој сакаш работи го :). То нити андроид нити мек не го можат, а то ќе биди најголемата предност на Windows телефоните.

Башка шо 7-ката изгледа доста културно и стабилно.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Чекам уште еден месец максимум па ако не стигне ќе порачувам од на ибеј



Ми се допаѓа Dell Venue Pro баш онака машки телефон.
Многу сакам физичка тастатура. Одлично изгледа телефончево!
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 01:39 ---
Како продолжение на претходното клипче.

 
C

cige

Гостин
Кој е денес подобар, iOS или WP? Што да земам половно за 5000 денари, iPhone4 или Lumia 535?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Кој е денес подобар, iOS или WP? Што да земам половно за 5000 денари, iPhone4 или Lumia 535?
4kata e veke mnogu star, ja bi zel 535
za os e diskutabilno, ios e mnogu stabilen os ama ja sum fan na win, sea ke iskoci i 10kata za eden mesec a i predobro e optimiziran opsto
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Кој е денес подобар, iOS или WP? Што да земам половно за 5000 денари, iPhone4 или Lumia 535?
Ни едниот, ни другиот. Подобро присобери уште некој денар и земи Lumia 830, многу подобар од 535.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom