Android vs iOS vs W.P. 7

Според мене најдобар е:

  • Android

    Гласови: 4 50,0%
  • iOS

    Гласови: 1 12,5%
  • W.P.

    Гласови: 3 37,5%

  • Вкупно гласачи
    8

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Bad Microsoft Bad Microsoft Bad Microsoft what you gonna do what you gonna do when ICECREAM will come for you.....................................
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Windows Phone 7 receives "operating system of the year" award


:свиркам:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Why I don't want an iPhone any more


Препорачано е да се прочита цело.


:cuc:

Конечно некој да го кажи истот што го мислам и јас.

П.С

На крај вика
Запамти, се е до вкус, некој друг истово го збори за WP7 и Android. На кого што му лежи и за што има мерак. А ти купи ли WP7 телефонче или уште збориш од импресии од You tube??
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Запамти, се е до вкус, некој друг истово го збори за WP7 и Android. На кого што му лежи и за што има мерак. А ти купи ли WP7 телефонче или уште збориш од импресии од You tube??
За жал сега за сега сеуште немам, чекам овај глупиот вип да ми истече договоров. НО ај уште едно прашање ако некој знае

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-telefoni/-/phone/3940

ГЛедам во вип Хрватска го имаат титан, дали ги носат истите телефони и во мк или не?
 

MkBaze

Beer!
Член од
4 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
5
android ftw!
на android можеш што сакаш да правиш! open source е така да најдобар до сега...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
За жал сега за сега сеуште немам, чекам овај глупиот вип да ми истече договоров. НО ај уште едно прашање ако некој знае

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-telefoni/-/phone/3940

ГЛедам во вип Хрватска го имаат титан, дали ги носат истите телефони и во мк или не?
Не е лошо Htc-то убаво телефонче, а си размислувал ли за Samsung Focus, исто добро телефонче само со помал екран, вреди да се види. Сега за сега само за Американски пазар. :( Овие ВИП ке ги изначекаш, не ми текнува еднаш барав еден телефон кај нив, мислам некој Sony беше, ми рекоа за месец дена ке го имаат. Поминаа 2 месеци и уште го немаа со одговор дека (пак) за месец дена ке го донесат. :tapp: Така да, со среќа, ако не по приватниве мобилари ѕирни. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не е лошо Htc-то убаво телефонче, а си размислувал ли за Samsung Focus, исто добро телефонче само со помал екран, вреди да се види. Сега за сега само за Американски пазар. :( Овие ВИП ке ги изначекаш, не ми текнува еднаш барав еден телефон кај нив, мислам некој Sony беше, ми рекоа за месец дена ке го имаат. Поминаа 2 месеци и уште го немаа со одговор дека (пак) за месец дена ке го донесат. :tapp: Така да, со среќа, ако не по приватниве мобилари ѕирни. :)
Чекам уште еден месец максимум па ако не стигне ќе порачувам од на ибеј



Ми се допаѓа Dell Venue Pro баш онака машки телефон.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Чекам уште еден месец максимум па ако не стигне ќе порачувам од на ибеј



Ми се допаѓа Dell Venue Pro баш онака машки телефон.
Уууу машала, ладно оружје, само уште тастатурата фалела. :) И пази од ибеј да не закачиш некоја копија, кинезиве веке свашта прават. Значи забега по WP7 a?? Мој добар другар има LG и го фали ама и со Mango имал некои ограничувања, ама пак следат апдејти во 2012.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Уууу машала, ладно оружје, само уште тастатурата фалела. :) И пази од ибеј да не закачиш некоја копија, кинезиве веке свашта прават. Значи забега по WP7 a?? Мој добар другар има LG и го фали ама и со Mango имал некои ограничувања, ама пак следат апдејти во 2012.
Огромен е телефонот, ама многу убаво направен е. Изработен квалитетно максимално. Иначе има некој ограничувања, ама тие се минимални а и не ми текнува сега кој се тие. Се што ми е потребно мене има :), a и повеќе од тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom