Android smart tvbox-тв приклучок со бесплатни 500+ канали и др. екстри.

Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
Здраво до сите,пребарував долго дали постои темата али не најдов ништо и затоа решив да ја отворам а ако не е отворена на правилна локација ги замолувам админите ако има шанси да ја преместат или ако се повтара и крши некое правило нека ја избришат-во секој случај благодарам на разбирањето.

Е сега,во врска со темата-еден другар се пофали дека од алиекспрес го купил тој андроид смартбокс приклучок кој се поврзува со тв-то и дава 500+ канали и + толку HD и 3D,дури и екстри како HBO-и тоа сите од нив и можности да инсталираш нови канали ако сакаш (ги има сите балкански инсталирано кај него како ртл,обн,хрт и др познати).Исто така повеќето од нив имаат и преводи.Моето прашање е дали некој имал искуство со овие за да може да подискутираме повеќе.
Благодарам однапред.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Здраво до сите,пребарував долго дали постои темата али не најдов ништо и затоа решив да ја отворам а ако не е отворена на правилна локација ги замолувам админите ако има шанси да ја преместат или ако се повтара и крши некое правило нека ја избришат-во секој случај благодарам на разбирањето.

Е сега,во врска со темата-еден другар се пофали дека од алиекспрес го купил тој андроид смартбокс приклучок кој се поврзува со тв-то и дава 500+ канали и + толку HD и 3D,дури и екстри како HBO-и тоа сите од нив и можности да инсталираш нови канали ако сакаш (ги има сите балкански инсталирано кај него како ртл,обн,хрт и др познати).Исто така повеќето од нив имаат и преводи.Моето прашање е дали некој имал искуство со овие за да може да подискутираме повеќе.
Благодарам однапред.
шо пара е тоа чудо андроидот , ја имам cloudibox 2 plus HD satelitski resiver 100 evra go kupiv i sum prezadovolen ,
 
Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
шо пара е тоа чудо андроидот , ја имам cloudibox 2 plus HD satelitski resiver 100 evra go kupiv i sum prezadovolen ,
Од 70€ на 37€ го зема.Чудо некое,за тие пари може да гледаш што сакаш.Имам информации и искуство од него од прва рака ама сме просечни луѓе не сум тип што страшно се занимава со технологија а знам дека има доста такви фанатици и затоа споделив тука и сакам да чујам повеќе информации и искуства.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Q Box http://matricom.net/g-box-q/

Zemav pred 6 meseca za KODI...Box`ot si fura super...Instalirav KODI za filmovi i serii...Freee Live TV rabotat cat pat....Plativ i za premium kanali ama posto se IP based kvalitetot e prosecen to low...ama za 10 dolari mesecno i ne e taka skapo inaku za fimovi i seri nema podobro. Bajdawej za installacija i setup KODI bara malku poznavanje od instalaci,linux commandi.. etc...Youtube e prepoln so takvi videa. Boxot kosta oklolu 100$ i e na prvo mesto po performansi i reviews.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Друже,просветли не те молам.Како што гледаш за тоа е отворена и темата,да споделиме мислења и искуства.
Има луѓе шо продават IPTV со IPTV box (MAG 250) и имаат над 150 канали и плус сите серии и филмови.Земи такво не се лажи со AliExpress.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html
Еве ти еден уште поефтин, а со исти перформанси и процедурата ти е следна си земаш еден tv-box си инсталираш Kodi (во поновиве коди ти е преинсталиран а во некои и си има инсталирано addoni да не се мачиш сам) си инсталираш адон Genesis (побарај на јутуб имат процедура чекор по чекор и најголем лаик може да се снајде) и си ги гледаш најновите серии и филмови без проблем. Потребен е само подобар интернет да се имат ако сакаш во full hd да си ги гледаш а во послаб квалитет ќе поминиш и со малку послаб интернет. Еве јас на т-мобиле шо сум со 8 Mbps download немам проблем со гледање и некои што се full hd ако не им се оптеретени серверите. За телевизија во живо не е баш најсјајно имат различни адони ама јас сеуште не сум нашол некој добар со солиден квалитет така да не се надевај на hd телевизиски канали, додека за серии и филмови ти е топ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Мислам дека во блиска иднина сите телвизори Led Full HD ќе бидат со андроид па така да нема многу да се потребни овие уреди во блиска иднина. Само прашање е какви ќе им се цените за наш стандард.[DOUBLEPOST=1450532395][/DOUBLEPOST]Пред некој ден видов AМЦ продаваат компјутер ASUS големина колку овие tvbox-ови и беше комбинација со windows 10 и андроид
Цената точно да ве лажам не знам која беше сега не ми го отвара сајтот да видам.

Така да тоа е интересна комбинација ако сакате и компјутер и smart android tv box.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Znae li nekoj vo MK sto prodava validna lista na kanali za smart iptv ??
Inaku kaj tie tv box uredite posle nekoe vreme listata ke bide nevazecka i ke mora da se ufrli ( da se kupu nova lista so kanali) inaku free listite sto kruzat po razno razni portali ili se vece nevalidni ili preoptereteni (gi koristat premnogu luge) ili vo prevod streamot celo vreme secka ili paga (zboruvam za utakmici vo zivo) . Znaci probano e iso kodi i na smart tv so istatata nevalidna lista istototo se desava.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
И јас бев заинтересиран за андроид Тв, и луѓе што знаат подобро во кратки црти ми објаснија дека е тоа андроид телефон, само што неможиш да се јавуваш од него, туку го користиш само интернетот. за спецификациите важи истото како и за телефоните: што повеќе јадра и фрекфенција на процесорот, и што повеќе меморија (РОМ и РАМ)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom